W Rosji promują Stalina

Aktualizacja: 2011-05-6 12:11 pm

Działająca w Rosji grupa zwolenników Józefa Stalina postanowiła na kilka dni przed 66 rocznicą zakończenia II wojny światowej przypomnieć o dokonaniach “wielkiego przywódcy Związku Radzieckiego”.

Kampania promująca postać Stalina miała mieć charakter ogólnokrajowy, ale z braku funduszy ograniczono się do Wołgogradu, dawniej noszącego nazwę Stalingrad.

Zwolennicy byłego przywódcy radzieckiego wymalowali wizerunki Józefa Stalina na samochodach komunikacji publicznej i umieścili obok nich dawną nazwę miasta – Stalingrad. „Władze miasta nie wyraziły zgody na taką akcję, ponieważ uznały ją za prowokację” – twierdzą dziennikarze telewizji NTV, którzy zainteresowali się tą sprawą.

Każdego roku w Rosji maleje liczba osób, które widzą w Józefie Stalinie „wielkiego przywódcę”. Próbują wybielać postać Stalina działacze Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej twierdząc, że dokumenty i opinie o tym, że był on odpowiedzialny za masowe morderstwa wielu milionów ludzi są nieprawdziwe.

Oficjalnie władze Rosji potępiły okres stalinowski, a Józefa Wissarionowicza uznały za postać szkodząca wizerunkowi państwa. Rada do spraw praw człowieka przy prezydencie Rosji przygotowuje również pakiet dokumentów, które mają rozpocząć proces destalinizacji. Zwolennikiem destalinizacji jest osobiście prezydent Dmitrij Miedwiediew.

IAR/Kresy.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=37350 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]