We Francji biskup buduje meczet

Aktualizacja: 2008-12-1 11:52 am

Kamień węgielny pod meczet w Tours został złożony minioną niedzielę w obecności mera miasta oraz… arcybiskupa Tours Bernarda-Nicolasa Aubertina.

Rektor Wielkiego Meczetu Paryża Dalil Boubakeur, który wmurowywał kamień węgielny, skorzystał z tej okazji by w tendencyjnej przemowie podkreślić, że “będzie to miejsce tolerancji i otwartości” oraz że “islam jest umiarkowany i niepolityczny”.

– Chciałbym, aby do tego przedsięwzięcia dołączyli nie tylko muzułmanie, ale także żydzi, chrześcijanie a nawet ateiści. Tutaj jest miejsce zgody – stwierdził algierski minister spraw religijnych, obecny na uroczystości.

Meczet będzie kosztował 7 mln euro.

MaRo

Za: Fronda.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=3735 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]