Główny rabin Polski: “Miłość Jana Pawła II do Żydów nigdy nie zostanie zapomniana”

Aktualizacja: 2011-05-1 2:15 pm

Dodano: 2011-05-1 2:15 pm

W sprawie antysemityzmu uczynił więcej aniżeli ktokolwiek inny w ciągu dwóch tysięcy lat – powiedział po beatyfikacji Jana Pawła II rabin Michael Schudrich.

„Jego miłość, wrażliwość i serce wobec nas nigdy nie będą zapomniane” – podkreślił Naczelny Rabin Polski.

Zastrzegając, że będąc rabinem nie ma kompetencji by wnikać w wewnętrzną procedurę Kościoła katolickiego jaką jest proces beatyfikacyjny, Michael Schudrich powiedział, że jako polski Żyd może zaświadczyć, iż Jan Paweł II był człowiekiem wyjątkowym.

Naczelny Rabin Polski wyznał też, iż słysząc imię Jana Pawła II, Żydzi odczuwają ciepło i miłość.

„Kiedy człowiek wobec którego żywimy tak głęboki szacunek i miłość zostaje w tak wielki sposób uhonorowany przez Kościół – to bardzo się cieszymy” – zapewnił KAI Schudrich.

Za: eKAI (2011-05-01) -- [Org. tytuł: « MiłośÄ‡ Jana Pawła II do Å»ydów nigdy nie zostanie zapomniana»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=37055 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]