Komorowski podczas wizyty w elitarnym pułki komandosów – żenada “Głowy Państwa”

Aktualizacja: 2011-04-29 9:00 am

O wpadkach Komorowskiego ustnych, pisemnych, protokolarnych, wynikających z braku wiedzy, kultury czy obycia słyszeliśmy już wielokrotnie. Niniejszym postem otwieram nowy rozdział w obciachu Głowy Państwa i jego ekipy.

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, Zwierzchnik Sił Zbrojnych podczas oficjalnej wizyty w elitarnym 1. Pułku Specjalnym Komandosów w Lublińcu. Głowa Państwa w dwukolorowym garniturze i górskich butach. Szef BBN z podwójnym palcem (coś mu się stało, ale wygląda, jakby mu przyszyli drugi) i w gustownym sweterku. Wysoki urzędnik BBN w zawadiackiej czapce, kurtce i koszuli w kratkę… Widać, że ekipa jest zgrana, musiała wcześniej umówić się na wizytę w jakiejś leśniczówce, oficjalkę “zaliczając” z marszu.

Ja tu sobie żartuję, ale faktem jest, że żołnierzom z Lublińca poważnie traktującym swoją służbę do śmiechu nie było, a takich jest większość. Wyjątek stanowiło kilku przaśnych – jak nasz prezydent – oficerów i osób szukających politycznych przyjaciół na Klonowej lub zaprzyjaźnionych od co najmniej kilkudziesięciu lat z osobą kierującą instytucją na Karowej.

Pamiętacie Państwo w jakim stroju Order Orła Białego odbierał Jacek Kuroń? Warto zapamiętać, w jakim Prezydent RP wręczał pięciu bohaterom Krzyże Kawalerskie Orderu Krzyża Wojskowego.

Historyk opowiadający o Marszałku, były szef MON i marszałek Sejmu, oficjalną wizytę w elitarnej jednostce potraktował jak wyprawę na bazar. Jakby nie patrzeć, tylko wojska i Polski  żal.

Jaćwing

 


Szef BBN z podwójnym palcem (coś mu się stało, ale wygląda, jakby mu przyszyli drugi) i w gustownym sweterku.

 

Głowa Państwa w dwukolorowym garniturze i górskich butach.

Za: Jacwing blog -- [Org. tytuł: « Komorowski z ekipÄ… w 1 PSK- wstyd u komandosów z Lublińca»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=36967 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]