Amerykańscy doradcy Platformy: “PiS radzi sobie lepiej. Zwalcie wszystko na Kaczyńskiego”

Aktualizacja: 2011-04-16 10:15 pm

Platforma sprowadziła do Polski specjalistów od kampanii prosząc ich o pomoc w wygraniu zbliżających się wyborów. Jak pisze “Rzeczpospolita”, najlepsi spece od marketingu politycznego z Europy i USA zjechali 8 kwietnia do Warszawy, by pomóc Platformie Obywatelskiej w opracowaniu strategii przed wyborami parlamentarnymi.

Zdaniem Ravi Singha odpowiedzialnego za internetową kampanię Baracka Obamy, Platforma nie najlepiej wykorzystuje możliwości, jakie daje Internet.

Amerykański Sikh w turbanie z elegancko przystrzyżoną brodą wywołał szok, gdy wyciągnął dane od zaprzyjaźnionych firm internetowych.

– Strona PiS ma więcej wejść niż strona rządu i PO razem wzięte – dowodził”

Gdy zachodni eksperci prosili o określenie, jacy są wyborcy PO, mieli usłyszeć od polityków PO: – Rozczarowani i wściekli.

– No to musicie wszystko zwalić na Kaczyńskiego. Powtarzajcie, że opozycja rzuca wam kłody pod nogi – doradzali spece od public relations.

– To się już nie uda. Mamy nie tylko większość w parlamencie, ale od roku także swojego prezydenta – tłumaczyli politycy PO.

Zachodni eksperci podpowiadali że rząd do wzmocnienia wizerunku musi wykorzystać majową wizytę prezydenta Baracka Obamy w Polsce. Radzili tez, by podczas walki o drugą kadencję postawić na prosty przekaz: „Nasza partia jest obliczalna. A do czego zdolna jest opozycja, lepiej nie sprawdzać”. – U nas to zadziałało – mówili.

“Rzeczpospolita” cytuje eksperta marketingu politycznego Eryka Mistewicza.

Jego zdaniem partie coraz lepiej korzystają z zagranicznych doświadczeń.

Kiedyś to polityk był odpowiedzialny za swą kampanię i docieranie do wyborców. Teraz to gra profesjonalistów, którzy przed każdymi wyborami do olbrzymiego banku pomysłów starają się wprowadzić nowe i korzystają z doświadczeń najlepszych. Dotyczy to każdej partii

– mówi “Rzeczpospolitej” Mistewicz.

Ciekawe. Tylko jeden problem widzimy – co można by jeszcze zwalić na opozycję? Przecież wszystko zwalają! No, chyba, że ceny cukru.

Za: wPolityce.pl (2011-04-16) -- [Org. tytuł: « Amerykańscy doradcy Platformy: "PiS radzi sobie lepiej. Zwalcie wszystko na Kaczyńskiego" »]
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=36440 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]