Macierewicz: Rosyjskie dokumenty są sfałszowane

Materiały ze śledztwa smoleńskiego, które przekazali nam Rosjanie, są sfałszowane – uważa Antoni Macierewicz, szef zespołu parlamentarnego wyjaśniającego katastrofę smoleńską.

– W oparciu o relację pełnomocników rodzin i relacje rodzin, zespół przygotowuje wystąpienie do prokuratury. Mamy głęboką świadomość, że śledztwo polskie znalazło się w jakimś ślepym zaułku. Jest już pełna świadomość, że materiały, które przekazali Rosjanie są sfałszowane – mówił Macierewicz podczas piątkowego posiedzenia zespołu.

Także przedstawiciele niektórych rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej mówili, że fakty nie zgadzały się z danymi wpisywanymi w protokołach z sekcji zwłok.
– Ze zdumieniem czytając protokół doszedłem do wniosku, że nie dotyczy on absolutnie Stefana – mówił Andrzej Melak, brat przewodniczącego Komitetu Katyńskiego Stefana Melaka. – Stąd był mój wniosek o ekshumację i dziwię się, że polska prokuratura tak beztrosko i nieludzko traktuje nasze obawy.

Dariusz Fedorowicz, brat tłumacza języka rosyjskiego Aleksandra Fedorowicza, zaznaczył z kolei, że cały czas oczekuje na skompletowanie dokumentacji sądowo-lekarskiej.
– Z rozmów z rodzinami wiem, że są tak gigantyczne rozbieżności w stanie faktycznym a tym co jest zawarte w materiałach z sekcji, że wyklucza to całkowicie możliwość, że sekcje były wykonywane we właściwy sposób. Tam są rozbieżności o znaczeniu kardynalnym – uważa Fedorowicz.
Jak powiedział, w protokołach są dowody, które „świadczą o tym, że śledztwo w wątku badań sekcyjnych jest zafałszowane”.
– Nie mamy co do tego najmniejszych wątpliwości – powiedział.

Senator Alicja Zając, wdowa po senatorze PiS Stanisławie Zającu mówiła natomiast, że należy do tych rodzin, którym nie udało się odnaleźć ciała bliskiej osoby.
– Mogliśmy się opierać tylko na wynikach badań DNA i wierzyć, że w trumnie spoczywają szczątki mojego męża – podkreśliła.

– Wydaje się, że jeśli rząd polski w sposób jasny i jednoznaczny nie zwróci się do strony rosyjskiej o ujawnienie prawdziwych materiałów, prawdziwej, zapewne filmowej dokumentacji, jaką z pewnością strona rosyjska posiada, to śledztwo polskie będzie tak samo niewiarygodne, jak stanowisko w sprawie czarnych skrzynek bez czarnych skrzynek – dodał Macierewicz.

Za: niezalezna.pl (2011-04-15 1) | http://niezalezna.pl/9223-rosyjskie-dokumenty-falszywki | Rosyjskie dokumenty to fałszywki

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content