Węgry: Patrole obywatelskie jako forma obrony cywilnej

Aktualizacja: 2011-04-14 9:34 pm

Zasiadająca w węgierskim parlamencie partia Ruch na rzecz Lepszych Węgier (Jobbik Magyarországért Mozgalom, Jobbik) kontynuuje podjętą przed dwoma miesiącami akcję patroli obywatelskich, przeprowadzanych w miejscowościach gęsto zaludnionych przez Cyganów. Powołana specjalnie w tym celu formacja ma za zadanie ochronę węgierskiej ludności przed tzw. „nieprzystosowanymi obywatelami”.

Obywatelskie patrole przeprowadzane przez przeszkolonych wcześniej nacjonalistów odbywają się we wschodniej części Węgier. Jak mówi Gergely Rubi, poseł Jobbiku, jest to odpowiedź na zauważalny w ostatnim czasie wzrost  przestępstw popełnianych przez Cyganów w tym regionie. W jednym z ostatnich patroli, obejmujących kilka małych miejscowości i wsi na wschodzie Węgier, udział wzięło ponad dwieście osób.

Miejscowości, w których odbywają się patrole nacjonalistów w ostatnich dniach są szczelnie obstawiane przez policję. Działacze Jobbiku zauważają, że policja licznie zbiera się dopiero wtedy, gdy trzeba kontrolować nacjonalistów, a nie jest obecna, gdy mieszkańcy Węgier są faktycznie zagrożeni.

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=36342 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]