Skandaliczna wypowiedź Wałęsy

Aktualizacja: 2011-04-14 3:10 pm

Lech Wałęsa uważa, że Lech Kaczyński „nie zasługuje na pomniki” i sugeruje, że jeśli taki kiedykolwiek pomnik powstanie… może być niszczony.

– Jako prezydent się nie sprawdził, bez przerwy konfliktował, poobrażał sąsiadów wszystkich. Tupał dość często, ale od tupania Rosja nie ucieknie, a więc nie ma żadnych osiągnięć potrzebnych
dla Polski. Pewnie, że szabelką machał i niektórym to się podoba i się obrażał, ale to nie służyło Polsce. Natomiast największe jego zwycięstwo to tragiczna śmierć, zginął młodo, wraz z żoną i to
jest wielka sprawa; nad tym trzeba się litować – powiedział dziennikarzom w czwartek w Gdańsku były prezydent.

Zdaniem Wałęsy pomnik Lechowi Kaczyńskiemu należy się jedynie „za nieszczęście”. Były prezydent sugeruje także, że Jarosław Kaczyński nie powinien postulować budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego, bo – jak mówił – nie zdaje sobie sprawy, że taki pomnik może być niszczony, a „rozebrać (go) będzie trudno”.

Wałęsa niczym najlepszy jasnowidz już wie, że ludzie będą „mazać te pomniki, będzie nieprzyjemnie”.

Pytany o formę uczczenia pamięci Lecha Kaczyńskiego, Lech Wałęsa wpisuje się w nurt osób zagłuszających pamięć o tragicznie zmarłym prezydencie.

„Ciszej nad tą trumną” – apeluje Wałęsa.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=36322 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]