Aktualizacja strony została wstrzymana

Holandia zaostrza przepisy dla imigrantów. Ograniczenia dla Polaków

Nowe prawo ma przede wszystkim powstrzymać masowy napływ do Holandii pracowników z Europy Środkowej i Wschodniej, zwłaszcza z Polski.

Haga wprowadza obowiązek rejestracji agencji pracy i kary za nieuczciwe praktyki w zatrudnianiu imigrantów. Nieuczciwych pośredników będzie zwalczać wspólnie z Warszawą. Chce też zmusić Polaków do meldowania się w gminie, w której mieszkają, by w ten sposób kontrolować ich warunki zakwaterowania.

Minister pracy Henk Kamp przedstawił też szczegółowe zasady starania się przez Polaków o zasiłki. Będą one uzależnione między innymi od znajomości języka niderlandzkiego. Inne przepisy pozwolą wydalić z Holandii bezrobotnych, bez szans na znalezienie pracy.

Nowe regulacje opracowały wspólnie ministerstwa: pracy i spraw socjalnych, spraw wewnętrznych oraz imigracji i polityki azylowej. Mają obowiązywać od 1 stycznia 2012 roku. Szacuje się, że w Holandii pracuje ponad 200 tysięcy obywateli z Europy Środkowej i Wschodniej, z których większość to Polacy.

IAR, aj

Za: Polskie Radio | http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/351201,Holandia-zaostrza-przepisy-dla-imigrantow-Ograniczenia-dla-Polakow

Skip to content