Holandia zaostrza przepisy dla imigrantów. Ograniczenia dla Polaków

Aktualizacja: 2011-04-14 2:58 pm

Nowe prawo ma przede wszystkim powstrzymać masowy napływ do Holandii pracowników z Europy Środkowej i Wschodniej, zwłaszcza z Polski.

Haga wprowadza obowiązek rejestracji agencji pracy i kary za nieuczciwe praktyki w zatrudnianiu imigrantów. Nieuczciwych pośredników będzie zwalczać wspólnie z Warszawą. Chce też zmusić Polaków do meldowania się w gminie, w której mieszkają, by w ten sposób kontrolować ich warunki zakwaterowania.

Minister pracy Henk Kamp przedstawił też szczegółowe zasady starania się przez Polaków o zasiłki. Będą one uzależnione między innymi od znajomości języka niderlandzkiego. Inne przepisy pozwolą wydalić z Holandii bezrobotnych, bez szans na znalezienie pracy.

Nowe regulacje opracowały wspólnie ministerstwa: pracy i spraw socjalnych, spraw wewnętrznych oraz imigracji i polityki azylowej. Mają obowiązywać od 1 stycznia 2012 roku. Szacuje się, że w Holandii pracuje ponad 200 tysięcy obywateli z Europy Środkowej i Wschodniej, z których większość to Polacy.

IAR, aj

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=36307 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]