Szwajcarzy zaniepokojeni imigracją

Aktualizacja: 2011-04-13 8:52 am

Szwajcarska Partia Ludowa wezwała dziś Radę Federalną (czyli rząd) tego kraju do interwencji w sprawie zwiększającej się migracji obywateli krajów północnej Afryki.

Szwajcarzy zaniepokojeni są tym, że władze włoskie zachęcają imigrantów z Afryki do dalszego przemieszczania się na północ Europy, która do droga wiedzie właśnie przez Szwajcarię. W związku z problemem, wezwany do tablicy został również ambasador Włoch w Szwajcarii.

Dla SVP oznacza to niepokojące wykorzystywanie Konwencji Dublińskiej (mówiącej o statucie imigranta) oraz możliwości układu z Schengen. W ostatnim czasie Szwajcarzy odnotowali znaczny wzrost obecności imigrantów zarobkowych na terenie ich kraju. W związku z zaistniałą sytuacją, partia rządząca w Szwajcarii nie wyklucza wprowadzenia ponownej stałej kontroli granicznej. Problem ten, omawiany będzie w czasie wiosennej sesji parlamentarnej.

TP

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=36184 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]