„Swoboda” chce zakazu wywieszania flag ZSRS

Aktualizacja: 2011-03-14 10:23 am

Przedstawiciele berdiańskiego WZ „Swoboda” zamierzają skierować do sądu wniosek przewidujący zakaz wywieszania flag Związku Sowieckiego w Dzień Zwycięstwa.

„Ani konstytucja Ukrainy, ani prawo nie przewidują, że w kompetencjach rady miejskiej znajduje się rozstrzygnięcie kwestii podniesienia bądź ustanawiania jakichkolwiek symboli czy też atrybutów nieistniejącego państwa. Faktycznie >>czerwona flaga z wyobrażeniem sierpa i młota<< jest państwowym znakiem nie istniejącego obecnie państwa – Związku Socjalistycznych Republik Sowieckich” – oświadczył przewodniczący miejscowej „Swobody” Zoresław Kumpan.

W latach 2008-2009 wiele miejskich i rejonowych rad obwodu zaporoskiego podjęło decyzję o wywieszeniu sowieckich flag na fasadach budynków administracji (razem z flagą Ukrainy) w Dzień Zwycięstwa. Decyzje te wywołały niezadowolenie nacjonalistów, którzy na znak protestu, co roku zrywali i palili flagi w geście protestu.

Źródło: zaxid.net

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=34532 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]