Kardynał wciąż nie ukarał księdza przyznającego się do finansowania aborcji

Aktualizacja: 2011-03-13 8:11 pm

Do tej pory Arcybiskup Barcelony odmawia ukarania księdza, który otwarcie przyznał się do finansowania zabijania dzieci nienarodzonych,  błogosławienia związków gejowskich i posiadania dziewczyny.

Teraz  ksiądz Manel Pousa powtarza swoje poglądy w książce „Ks. Manel: bliżej ziemi niż nieba”, która traktuje o ciągle rosnącej popularności duchownego i jego pracy charytatywnej razem z hiszpańskimi celebrytami.  Pausa przyznaje otwarcie, że nie tylko finansował aborcję, ale również błogosławił  związki homoseksualne i popiera kapłaństwo kobiet.  Uważa również, że celibat powinien być opcjonalny. Kapłan przyznaje również, że ma „dziewczynę” jednak wciąż przestrzega on celibatu.

Mimo tego, że kapłan nigdy nie odwołał swoich poglądów, jego ordynariusz miejsca, Lluís kardynał Martínez Sistach jedynie upomniał go werbalnie. Kwestia poglądów duchownego zrobiła się głośna w 2008 roku, gdy hiszpański portal “Religion en Libertad” opublikował cytaty z wywiadu, w którym Pousa powiedział ,że interesuje go osoba i, mimo etycznych zasad, istnieją pewne powody, dla których kobieta powinna mieć prawo dokonać aborcji. „ Płaciłem za aborcje a Konferencja Episkopatu Hiszpanii powinna zdać sobie sprawę z tego, że Ewangelia nie potępia tylko oferuje uwolnienie”- powiedział kapłan. Duchowny nic sobie nie robi z faktu, że za pomoc w dokonaniu aborcji katolik ekskomunikuje się z Kościoła.  „Nikt mnie nie wykluczy z Kościoła”- mówi  Pausa.

W książce duchowny potwierdza, że zapłacił za przynajmniej jedną aborcję i deprecjonuje autorytety kościelne, mówiąc, że nie sam różni się niczym od papieża czy biskupów. Pausa stał się gwiazdą w liberalnej Katalonii, gdzie niedawno otrzymał nagrodę od  “Catalonian Institute of Human Rights.”.

Do tej pory duchowny nie został ukarany przez hierarchów kościelnych i bez przeszkód głosi nauki sprzeczne z wykładnią biblijną i nauką moralną Kościoła katolickiego.

Ł.A/ LifeSiteNews

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=34492 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]