Gorzów: Zniszczono dwa pomniki – ofiar Katynia i Kresów

Aktualizacja: 2011-03-11 6:33 pm

Dzisiaj rano policja gorzowska otrzymała informację od pracownika cmentarza, że prawdopodobnie ostatniej nocy ktoś dopuścił się zniszczenia dwóch pomników upamiętniających ofiary Katynia i postawionego w hołdzie Polakom, mieszkańcom Wołynia i Kresów.

Sprawca bądź sprawcy wandalizmu odpowiedzą za znieważenie miejsca pamięci historycznej. Za przestępstwo to przewidziana jest kara grzywny bądź ograniczenia wolności.

W takich sytuacjach nie wierzę, że było to działanie zwykłego chama, gnoja, ale zaplanowany, celowany akt wandalizmu. Ten, kto to zrobił, był wykonawcą czyjegoś polecenia. Przecież nie jest zbiegiem okoliczności, że stało się to akurat dokładnie w 11 miesięcy po zamachu smoleńskim.

inf. i zdj. www.policja.lubuska.gov.pl

Za: Nowy Ekran - Mirek (11.03.2011) -- [Org. tytuł: «Czy to tylko zwykły akt wandalizmu?»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=34412 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]