Kardynał ochrzci dziecko w… cyrku

Aktualizacja: 2011-03-9 11:06 am

Arcybiskup Monachium i Freising ochrzci w niedzielę dziecko cyrkowców. Uroczystość odbędzie się w… cyrku.

Kard. Reinhard Marx ochrzci w niedzielę 12 marca podczas nabożeństwa w Cyrku Krone w Monachium córkę stajennego, Chiarę Bento. Katolickie Duszpasterstwo Cyrkowców i Wystawców zaprasza wiernych do wzięcia udziału w uroczystości.

– Duszpasterstwo cyrkowców i wystawców polega w pierwszej kolejności na wychodzeniu naprzeciw i odszukiwaniu ludzi tam, gdzie akurat są – twierdzi o. Paul Schäfersküpper OP, który opiekuje się cyrkowcami w Bawarii. – Szczególnie gdy cyrkowcy opuszczają swój zimowy dom i idą w trasę, staramy się zapewnić im cząstkę ojczyzny w obcym otoczeniu. Kościół wychodzi wtedy do ludzi – dodaje kapłan.

Duchowny tłumaczy, że także cyrkowcom zdarzają się chrzty, śluby, ale także przykre sytuacje, jak choroba, pogrzeby i żałoba. Katolickie Duszpasterstwo Cyrkowców i Wystawców podlega niemieckiemu episkopatowi i opiekuje się 32 tysiącami katolickich wystawców, handlowców, cyrkowców i pracowników parków rozrywki. Udziela im sakramentów i organizuje nabożeństwa oraz rekolekcje.

sks/Kath.net

KOMENTARZ BIBUŁY: To, że Kościół sprawuje opiekę duszpasterską nad osobami reprezentującymi wiele unikalnych profesji, w tym cyrkowcami, jest oczywiste. To, że cyrkowcy chcą ochrzcić swoje dziecko – jest piękne. Ale żeby kardynał nie wiedział jak i gdzie należy godnie sprawować Sakrament Chrztu – jest wielkim skandalem. Idąc tokiem rozumowania zabłąkanego kardynała, jeśli prostytutka zażyczy sobie ochrzcić swoje dziecko, to z pompą uda się on do domu publicznego? Widać nie wszyscy hierarchowie zdają sobie sprawę, że jeśli nie zaistniała konieczność chwili i nagłego ochrzczenia dziecka, godnym miejscem celebracji chrztu jest baptysterium bądź chrzcielnica kościelna.

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « Chrzest w cyrku»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=34212 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]