“O nawrócenie Rosji trzeba się wciąż modlić”

Aktualizacja: 2011-03-2 12:23 pm

Ksiądz Erich Fink, pracujący od dziesięciu lat w miejscowości Berezniki w Rosji uważa, że wezwanie Matki Bożej Fatimskiej, by modlić się o nawrócenie Rosji, wciąż pozostaje aktualne. Kapłan gościł ostatnio w programie „Gdzie Bóg płacze” katolickiej sieci medialnej CRTN, współpracującej z organizacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Ks. Fink mówił o wielkich wyzwaniach, jakie stoją przed nim na miejscu w parafii. – Od rana do wieczora ludzie przychodzą do mnie z prośbą o pomoc materialną i duchową. Za każdym razem muszę się zastanawiać, jak im skutecznie pomóc i zadaję sobie pytanie: „Czy oni szczere szukają pomocy duchowej, czy tylko chodzi im o pomoc materialną”. Muszę też pomagać tym ludziom w taki sposób, by sami znaleźli własne rozwiązania w zakresie poprawy swojego bytu materialnego.

Kapłan dodał, że jednym z największych wyzwań Kościoła katolickiego w tym kraju jest dawanie świadectwa o tym, że każda osoba ludzka ma swoją godność. – Mamy tak wiele problemów: alkoholizm, narkomania i wałęsające się po ulicach dzieci. Każdy człowiek ma boską godność. Ks. Fink zaznaczył, że nie chodzi tylko o udzielanie pomocy materialnej, by osoby takie mogły godnie żyć, ale przede wszystkim chodzi o pomoc duchową dla nich.

Kapłan zaapelował o modlitwę w intencji nawrócenia Rosji. Podkreślił, że wezwanie Matki Bożej z Fatimy, wciąż pozostaje aktualne, gdyż nawrócenie jeszcze się nie dokonało. – Wielu teraz myśli, że nie są konieczne dalsze modlitwy o nawrócenie Rosji. Potrzebujemy modlitwy i duchowego wsparcia obecnie, nawet bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Rosja jeszcze się nie nawróciła – mówił.

Źródło: Zenit.org, AS

KOMENTARZ BIBUŁY: Wraz z modlitwami o nawrócenie Rosji, należy wzmóc modlitwy o Papieża, aby dokonał konsekracji Rosji, czyli wypełnił żądanie fatimskiej Matki Bożej. Niestety, wbrew propagandowym twierdzeniom różnego rodzaju apologetów Jana Pawła II, nie dokonał on konsekracji Rosji, tak samo jak nie dokonali tego ani jego poprzednicy, ani obecny następca na Tronie Piotrowym. A bez konsekracji Rosji, bez jej konwersji – czyli przyjęcia wiary katolickiej – nie zapanuje pokój na świecie. I nie pomogą tu żadne modlitwy ekumeniczne czy międzyreligijne spotkania, tudzież dialogi, zresztą prowadzone z reguły z tymi, którzy nie pragną żadnych dialogów. Módlmy się zatem za Papieża o Jego siłę, determinację w podjęciu decyzji o konsekracji Rosji!

CZYTAJ RÓWNIEŻ: FATIMA – aktualność Przesłania i konsekwencje niesubordynacji

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=33673 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]