Bartoszewski, Hall i Penderecki powołani do kapituły Orderu Orła Białego

Władysław Bartoszewski, Aleksander Hall, Krzysztof Penderecki oraz Henryk Samsonowicz zostali powołani przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego do składu Kapituły Orderu Orła Białego.

Dołączą oni do profesora Wiesława Chrzanowskiego zasiadającego w Kapitule od 2007  r., który jest również Wielkim Mistrzem Orderu.

Nowomianowani wypełnią wakaty w kapitule, które powstały po rezygnacji m.in. b. rzecznika interesu publicznego Bogusława Nizieńskigo i  Andrzeja Gwiazdy, opozycjonisty czasów Solidarności. Zrezygnowali oni pod koniec ubiegłego roku na znak protestu po udekorowaniu przez Bronisława Komorowskiego Orderem Orła Białego m.in. Adama Michnika, człowieka-symbolu zakłamania rzeczywistości i manipulacji medialnej. Prezydent Komorowski w tym samym czasie przyznał Order Orła Białego takim kontrowersyjnym postaciom jak Jan Krzysztof Bielecki, Aleksander Hall i bp. Alojzy Orszulik.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Prezydent.pl | http://www.prezydent.pl/aktualnosci/ordery-i-odznaczenia/art,905,prezydent-powolal-czlonkow-kapituly-orderu-orla-bialego.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content