Profanacje w łódzkich szpitalach

Aktualizacja: 2011-02-28 11:29 am

Nieznani sprawcy wyrwali tabernakulum ze ściany kaplicy św. ojca Pio w szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi. W środku znajdował się Najświętszy Sakrament.

Do podobnego zdarzenia doszło też w szpitalu MSW przy ul. Północnej. Tam złodzieje rozdarli tabernakulum, ukradli puszki, a hostie zostawili w środku. Obie profanacje miały miejsce w weekend.

Profanację w kaplicy św. Ojca Pio w szpitalu Biegańskiego zauważył kapelan, ks. Stefan Bujak. – W sobotę o godzinie 16.00 przyjechałem do kaplicy, żeby ją zamknąć i zobaczyć, czy nie ma jakichś dodatkowych indywidualnych wezwań do chorych. Zobaczyłem ten widok, nie wchodziłem dalej i wezwałem ochronę. Zaraz potem zadzwoniliśmy po policję” – opowiada.

Policja przyjechała po godzinie. „Oględziny trwały półtorej godziny. Między innymi znaleziono na ścianie ślady krwi. Prawdopodobnie złodziej skaleczył się w trakcie rabunku” – opisuje kapelan.

Następnego dnia w parafii Najświętszego Serca Jezusowego, na terenie której znajduje się szpital, odbywały się modlitwy ekspiacyjne. Specjalne nabożeństwo zostanie też odprawione w samej kaplicy w środę 2 marca, o godz. 16.30.

Do podobnego zdarzenia doszło w weekend także w innym łódzkim szpitalu – MSWiA przy ul. Północnej. Tam nieznani sprawcy wyłamali drzwiczki do tabernakulum, ukradli puszki na komunikanty, ale Najświętszy Sakrament zostawili w zniszczonej konstrukcji. Według policji widać tam również ślady usiłowania kradzieży puszki na ofiary. Profanację zauważył kapelan szpitalny, który w niedzielę rano przyszedł przygotować się do świątecznej posługi.

Obie kaplice są w ciągu dnia otwarte, żeby pacjenci mogli w każdej chwili z nich skorzystać. Policja, mimo przesłuchania potencjalnych świadków, nie wpadła na razie na ślad sprawców

łg / ju.,

Za: eKAI
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=33524 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]