Bardzo ambitne plany Rosji związane z wielkimi zakupami broni

Aktualizacja: 2011-02-25 12:54 pm

Jak podaje portal news.ru Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej przedstawiło plany produkcji broni

Do 2020 r. mają one opiewać tak wielką sumę, że w grudniu 2010 r. Władimir Putin stwierdził, że ,,boi się aż powiedzieć”. Ma to być około 20 bilionów rubli.

Priorytetem tego programu jest rozwój strategicznej broni jądrowej, w tym przede wszystkim zaprojektowanie i stworzenie ciężkich pocisków balistycznych Buława (portal ARCANA już informował o tych rakietach). Do 2020 r. planowana jest także budowa ośmiu atomowych okrętów podwodnych zdolnych przenosić tego typu uzbrojenie.

W ramach programu ma zostać zakupionych w sumie 100 jednostek pływających (m.in. 20 okrętów podwodnych, 35 fregat i 15 korwet).

(RŁ)

Źródło: newsru.com

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=33390 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]