Na forach groził spaleniem biur PiS. Sąd potraktował go bardzo łagodnie

Aktualizacja: 2011-02-25 12:19 pm
Na forum internetowym Michał K. nawoływał, aby spalić biura poselskie Prawa i Sprawiedliwości. Sąd bardzo łagodnie potraktował mężczyznę nawołującego do nienawiści. Skazał go tylko na 500 złotych grzywny. Marek Rosiak został bestialsko zamordowany 19 października ubiegłego roku, gdy do siedziby Prawa i Sprawiedliwości w Łodzi wtargnął uzbrojony Ryszard C. Były członek Platformy Obywatelskiej. Następnego dnia na forum jednego z krakowskich portali internetowych pojawił się wpis, którego autor nawoływał, aby spalić biura Prawa i Sprawiedliwości. – Zawsze i wszędzie – można było przeczytać. Policja bardzo poważnie potraktowała groźby i szybko ustaliła jego autora. Był nim 30-letni Michał K., informatyk z podkrakowskich Krzeszowic. Przyznał się do winy, choć zapewniał, że nie miał zamiaru nikomu zrobić krzywdy. A groźby w internecie wypisywał dla…..żartu!!! Za przestępstwo którego się dopuścił Michałowi K. groziło nawet 2 lata więzienia. Krakowski sd okazał się jednak bardzo litościwy dla nieodpowiedzialnego dowcipnisia. Skazał go zaledwie na 500 złotych grzywny, a nawet zwolnił z kosztów procesu. Prokuratura nie zgadza się z tym orzeczeniem i już zapowiedziała, że będzie się domagała surowszej kary. gz
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=33374 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]