Finowie chcą ograniczyć liczbę imigrantów w klasach

Aktualizacja: 2011-02-24 12:48 pm

Prawie połowa fińskich nauczycieli uważa, że proporcje dzieci pochodzenia imigranckiego w klasie powinny zostać ograniczone do 20-30 procent.

 

41% nauczycieli zapytanych przez magazyn dla kadry pedagogicznej Oppettaja-lehti, chciałoby ograniczyć liczbę imigrantów w szkołach i miejscach opieki.  Jedna trzecia nie popierałaby wprowadzenia takich kwot.

Trzech na czterech nauczycieli uważa, że imigranci powinni być rozproszeni w kraju, żeby uniknąć ich koncentracji w pewnych rejonach. Większość badanych powiedziała, że nie otrzymali żadnego przeszkolenia w uczeniu imigrantów. (p)

Tłumaczył JW. na podst. YLE

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=33305 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]