Aktualizacja strony została wstrzymana

Polscy księża nie chcą udzielać Komunii św. na papieskiej Mszy

Na stronie internetowej Oficjalnego Serwisu Informacyjnego Diecezji Opolskiej pojawił się wczoraj (4 maja br.) komunikat wzywający „nadzwyczajnych szafarzy świeckich” o pomoc w udzielaniu Komunii św. podczas Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem Ojca Świętego Benedykta XVI na Krakowskich Błoniach w dniu 28 maja 2006 roku. Jak się okazuje „zgłosiło się 1600 kapłanów chcących koncelebrować [Mszę], a tylko 200 gotowych udzielać Komunii świętej”.

Oto fragment Komunikatu:

„2006-05-04
PROŚBA O POSŁUGĘ NADZWYCZAJNYCH SZAFARZY
w czasie Eucharystii sprawowanej pod przewodnictwem Ojca Świętego Benedykta XVI na Krakowskich Błoniach w dniu 28 maja 2006 roku
Informuję, że na Mszę świętą sprawowaną pod przewodnictwem Ojca Świętego Benedykta XVI na Krakowskich Błoniach w dniu 28 maja 2006 roku zgłosiło się 1600 kapłanów chcących koncelebrować, a tylko 200 gotowych udzielać Komunii świętej.
Poprosiliśmy już akolitów z różnych seminariów o pomoc w tej posłudze. Mimo to szafarzy Komunii świętej jest ciągle za mało, gdyż liczba zgłoszeń pielgrzymów nieustannie rośnie. Jest już 250 000 zamówień na bilety ze strony młodzieży na spotkanie w sobotę (oni w większości zostaną na niedzielę) i ok. 700 000 zamówień na bilety na Mszę świętą w niedzielę. Do udzielania Komunii świętej mamy już prawie 1000 szafarzy. Brakuje nam przynajmniej 200. Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc do nadzwyczajnych szafarzy z waszej diecezji. Będziemy wdzięczny za pomoc nawet 30 szafarzy. Będziemy wdzięczni, jeśli przyjedzie więcej, nawet 200. Prosimy o wcześniejszą informację, ilu szafarzy możemy się spodziewać.
Szafarze, którzy się zgłoszą, proszeni są o zajęcie miejsca w pobliżu podium-ołtarza, przy którym będzie się odbywać w sobotę wieczorem spotkanie Ojca Świętego z młodzieżą. Miejsce to zostanie w niedzielę przemienione na kaplicę.
[…]
Podaję adres kapłana, który koordynuje u nas posługę udzielania Komunii świętej na Błoniach […].
Dziękując za wszelką pomoc i życzliwość, przekazuję najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego w pełnionej posłudze.

+ Józef Guzdek
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Pielgrzymki Ojca Świętego Benedykta XVI w Archidiecezji Krakowskiej


Zgłoszenia z diecezji opolskiej do 14 maja przyjmuje Kuria Opolska i ks. dr Rudolf Pierskała.”

 

 

KOMENTARZ BIBUŁY: A więc tak w praktyce wygląda „wiosna w Kościele” zapowiadana przez papieży, od Jana XXIII przez Jana Pawła II: nawet księżom nie chce się udzielać Komunii św. Na „1600 koncelebrujących” (co za koszmar!), tylko „200 gotowych udzielać Komunii świętej”. A od kiedy to współcelebrujący ksiądz „nie jest gotowy” udzielać Komunii? Od kiedy to w ogóle ma prawo wyrażać takie życzenie – jako koncelebrujący ksiądz? Mało tego, to wszystko dzieje się na Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem Ojca św., co jest kolejnym przykładem i potwierdza obserwowany z coraz większą siłą kryzys w polskim kościele. Młodzi polscy księża, kształceni na heretyckich podręcznikach pisanych przez modernistów, nie znający łaciny, zasłuchani w „chrześcijańskie” kakofonie rockowo-beatowe, wpatrzeni w „ekumenizm” jak w bóstwo i papolatrycznie czczący „świętego” Jana Pawła II, a szczególnie tę jego nieortodoksyjną stronę – tracą w szybkim tempie wiarę. Do tego stopnia, że nie chce im się udzielać Komunii św.
Kryzys w kościele polskim wyjdzie za kilka lat i z całą siłą uderzy w Kościół i wiernych, rozwalając to wszystko co jeszcze przetrwało. Na Zachodzie przechodziliśmy to już i doświadczyliśmy, i dziś widok siedzącego księdza przypatrującego się grupce tzw. szafarzy świeckich udzielających Komunii, nie należy do rzadkości, a może nawet jest normą.

To wszystko stało się w Polsce oczywiście możliwe po wprowadzeniu, a teraz upowszechnianiu funcji tzw. szafarzy świeckich – kolejnego zgorszenia w Kościele. Komunia św. do łapy, na stojąco, udzielana przez „szafarzy” – wygląda na to, że to skuteczny środek na zniszczenie Kościoła, zastostosowany przez dzisiejszy Episkopat polski, który wprowadził te innowacje. W czasie, gdy świat reflektuje się i co rozgarnięci pokazują katastrofalną sytuacją Kościoła w krajach zachodnich i wskazują tego przyczyny – w Polsce glempowie i michalikowie wprowadzają te gorszące innowacje. Po takich akcjach dywersji, naprawdę szacunku brak.

 

KOMENTARZ „KRONIKA NOVUS ORDO”:

Policzmy: Potrzeba przynajmniej 1200 szafarzy Komunii św. a mamy zarejestrowanych 1600 koncelebransów. Możeby wysłać ks. Mariuszowi Suskowi, tak dla przypomnienia, cytat z obowiązujących przepisów liturgicznych:

Instrukcja Redemptionis Sacramentum
157. Jeśli w sytuacji zwyczajnej obecna jest wystarczająca liczba wyświęconych szafarzy, również do rozdawania Komunii świętej, nie należy wyznaczać nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. W takich okolicznościach ci, którzy byliby wyznaczeni do tego rodzaju posługi, nie powinni jej wykonywać. Należy potępić postępowanie tych kapłanów, którzy, choć sami uczestniczą w celebracji, powstrzymują się jednak od udzielania Komunii, powierzając to zadanie świeckim.

W ten sam deseń wypowiadają się wcześniejsze dokumenty Stolicy Apostolskiej, a mianowicie Instrukcja Inaestimabile donum, nr 10, AAS 72 (1980) 336 oraz odpowiedź Papieskiej Komisji ds. Autentycznej Interpretacji Prawa Kanonicznego, Responsio ad propositum dubium, z 11.VII.1984: AAS 76 (1984) 746

Chłopaki chcą tanim kosztem wejść do historii – łapę wyciągnąć w stronę oddalonego o kilkadziesiąt metrów ołtarza, wymamrotać formułę sakramentu i móc potem rodzinie opowiadać: wiesz, odprawiałem Eucharystię z papieżem Benedyktem. A Komunia święta? Co to, to nie… Tyle się trzeba nałazić z puszką. Jeszcze mi ktoś podwędzi mój aparat cyfrowy…

Proponuję wysyłać protesty (można po polsku) do Jego Eminencji Franciszka kard. Arinze na adres watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów:

Congregatio de Cultu Divino et Disciplina Sacramentorum
Piazza Pio XII, 10
00193 Roma
Italia

fax: 0039 0669883499
email: cultdiv@ccdds.va

Za: KRONIKA NOVUS ORDO

 

Za:
Deprecated: preg_replace(): Passing null to parameter #3 ($subject) of type array|string is deprecated in /home/bibulaco/public_html/wordpress/wp-includes/kses.php on line 1745