Polscy księża nie chcą udzielać Komunii św. na papieskiej Mszy

Na stronie internetowej Oficjalnego Serwisu Informacyjnego Diecezji Opolskiej pojawił się wczoraj (4 maja br.) komunikat wzywający „nadzwyczajnych szafarzy świeckich” o pomoc w udzielaniu Komunii św. podczas Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem Ojca Świętego Benedykta XVI na Krakowskich Błoniach w dniu 28 maja 2006 roku. Jak się okazuje „zgłosiło się 1600 kapłanów chcących koncelebrować [Mszę], a tylko 200 gotowych udzielać Komunii świętej”.

Oto fragment Komunikatu:

„2006-05-04
PROŚBA O POSŁUGĘ NADZWYCZAJNYCH SZAFARZY
w czasie Eucharystii sprawowanej pod przewodnictwem Ojca Świętego Benedykta XVI na Krakowskich Błoniach w dniu 28 maja 2006 roku
Informuję, że na Mszę świętą sprawowaną pod przewodnictwem Ojca Świętego Benedykta XVI na Krakowskich Błoniach w dniu 28 maja 2006 roku zgłosiło się 1600 kapłanów chcących koncelebrować, a tylko 200 gotowych udzielać Komunii świętej.
Poprosiliśmy już akolitów z różnych seminariów o pomoc w tej posłudze. Mimo to szafarzy Komunii świętej jest ciągle za mało, gdyż liczba zgłoszeń pielgrzymów nieustannie rośnie. Jest już 250 000 zamówień na bilety ze strony młodzieży na spotkanie w sobotę (oni w większości zostaną na niedzielę) i ok. 700 000 zamówień na bilety na Mszę świętą w niedzielę. Do udzielania Komunii świętej mamy już prawie 1000 szafarzy. Brakuje nam przynajmniej 200. Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc do nadzwyczajnych szafarzy z waszej diecezji. Będziemy wdzięczny za pomoc nawet 30 szafarzy. Będziemy wdzięczni, jeśli przyjedzie więcej, nawet 200. Prosimy o wcześniejszą informację, ilu szafarzy możemy się spodziewać.
Szafarze, którzy się zgłoszą, proszeni są o zajęcie miejsca w pobliżu podium-ołtarza, przy którym będzie się odbywać w sobotę wieczorem spotkanie Ojca Świętego z młodzieżą. Miejsce to zostanie w niedzielę przemienione na kaplicę.
[…]
Podaję adres kapłana, który koordynuje u nas posługę udzielania Komunii świętej na Błoniach […].
Dziękując za wszelką pomoc i życzliwość, przekazuję najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego w pełnionej posłudze.

+ Józef Guzdek
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Pielgrzymki Ojca Świętego Benedykta XVI w Archidiecezji Krakowskiej


Zgłoszenia z diecezji opolskiej do 14 maja przyjmuje Kuria Opolska i ks. dr Rudolf Pierskała.”

 

 

KOMENTARZ BIBUŁY: A więc tak w praktyce wygląda „wiosna w Kościele” zapowiadana przez papieży, od Jana XXIII przez Jana Pawła II: nawet księżom nie chce się udzielać Komunii św. Na „1600 koncelebrujących” (co za koszmar!), tylko „200 gotowych udzielać Komunii świętej”. A od kiedy to współcelebrujący ksiądz „nie jest gotowy” udzielać Komunii? Od kiedy to w ogóle ma prawo wyrażać takie życzenie – jako koncelebrujący ksiądz? Mało tego, to wszystko dzieje się na Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem Ojca św., co jest kolejnym przykładem i potwierdza obserwowany z coraz większą siłą kryzys w polskim kościele. Młodzi polscy księża, kształceni na heretyckich podręcznikach pisanych przez modernistów, nie znający łaciny, zasłuchani w „chrześcijańskie” kakofonie rockowo-beatowe, wpatrzeni w „ekumenizm” jak w bóstwo i papolatrycznie czczący „świętego” Jana Pawła II, a szczególnie tę jego nieortodoksyjną stronę – tracą w szybkim tempie wiarę. Do tego stopnia, że nie chce im się udzielać Komunii św.
Kryzys w kościele polskim wyjdzie za kilka lat i z całą siłą uderzy w Kościół i wiernych, rozwalając to wszystko co jeszcze przetrwało. Na Zachodzie przechodziliśmy to już i doświadczyliśmy, i dziś widok siedzącego księdza przypatrującego się grupce tzw. szafarzy świeckich udzielających Komunii, nie należy do rzadkości, a może nawet jest normą.

To wszystko stało się w Polsce oczywiście możliwe po wprowadzeniu, a teraz upowszechnianiu funcji tzw. szafarzy świeckich – kolejnego zgorszenia w Kościele. Komunia św. do łapy, na stojąco, udzielana przez „szafarzy” – wygląda na to, że to skuteczny środek na zniszczenie Kościoła, zastostosowany przez dzisiejszy Episkopat polski, który wprowadził te innowacje. W czasie, gdy świat reflektuje się i co rozgarnięci pokazują katastrofalną sytuacją Kościoła w krajach zachodnich i wskazują tego przyczyny – w Polsce glempowie i michalikowie wprowadzają te gorszące innowacje. Po takich akcjach dywersji, naprawdę szacunku brak.

 

KOMENTARZ „KRONIKA NOVUS ORDO”:

Policzmy: Potrzeba przynajmniej 1200 szafarzy Komunii św. a mamy zarejestrowanych 1600 koncelebransów. Możeby wysłać ks. Mariuszowi Suskowi, tak dla przypomnienia, cytat z obowiązujących przepisów liturgicznych:

Instrukcja Redemptionis Sacramentum
157. Jeśli w sytuacji zwyczajnej obecna jest wystarczająca liczba wyświęconych szafarzy, również do rozdawania Komunii świętej, nie należy wyznaczać nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. W takich okolicznościach ci, którzy byliby wyznaczeni do tego rodzaju posługi, nie powinni jej wykonywać. Należy potępić postępowanie tych kapłanów, którzy, choć sami uczestniczą w celebracji, powstrzymują się jednak od udzielania Komunii, powierzając to zadanie świeckim.

W ten sam deseń wypowiadają się wcześniejsze dokumenty Stolicy Apostolskiej, a mianowicie Instrukcja Inaestimabile donum, nr 10, AAS 72 (1980) 336 oraz odpowiedź Papieskiej Komisji ds. Autentycznej Interpretacji Prawa Kanonicznego, Responsio ad propositum dubium, z 11.VII.1984: AAS 76 (1984) 746

Chłopaki chcą tanim kosztem wejść do historii – łapę wyciągnąć w stronę oddalonego o kilkadziesiąt metrów ołtarza, wymamrotać formułę sakramentu i móc potem rodzinie opowiadać: wiesz, odprawiałem Eucharystię z papieżem Benedyktem. A Komunia święta? Co to, to nie… Tyle się trzeba nałazić z puszką. Jeszcze mi ktoś podwędzi mój aparat cyfrowy…

Proponuję wysyłać protesty (można po polsku) do Jego Eminencji Franciszka kard. Arinze na adres watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów:

Congregatio de Cultu Divino et Disciplina Sacramentorum
Piazza Pio XII, 10
00193 Roma
Italia

fax: 0039 0669883499
email: cultdiv@ccdds.va

Za: KRONIKA NOVUS ORDO

 

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content