Aktualizacja strony została wstrzymana

Niemiecka organizacja katolicka buduje burdele

Niemiecka organizacja społeczna kobiet katolickich Sozialdienst katholischer Frauen (SkF) jest zaangażowana w tworzenie domów publicznych w Niemczech.
Kontrowersja narosła w związku z ujawnieniem informacji, iż rząd niemiecki przygotowuje na okres Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej World Cup – które odbędą się w Berlinie w czerwcu br. – specjalne olbrzymie ośrodki dla prostytutek [czytaj: burdele], spodziewając się zwiększonego napływu turystów i mając na celu ułatwienie tzw. sex-turystyki. Rząd niemiecki od lat wspiera prostytucję, np. tylko miasto Kolonia przeznacza corocznie prawie pół miliona Euro na potrzeby „legalnej prostytucji”.

Jak stwierdza organizacja SkF na swojej stronie internetowej, SkF „jest działającym w Niemczech zrzeszeniem kobiet w Kościele katolickim … pomagającym kobietom żyjącym na krawędziach społecznych, które cierpią dyskryminację oraz które czują się wykluczone.” Organizacja katolicka SkF w Kolonii, razem z policją i miejskim Wydziałem Zdrowia, w ciągu ostatnich trzech lat opracowywały plany ośrodka na obrzeżach miasta, gdzie prostytutki mogą – jak się stwierdza – „bezpiecznie” wykonywać swój zawód.

W wywiadzie udzielonym w zeszłym roku stacji Deutsche Welle, Sabine Reichert z SkF wyjaśniała szczegóły budowy ośrodków, gdzie [w trosce wolontariuszek katolickich o „warunki pracy” kurew – przyp. red.] „każde z indywidualnych pokoi prostytutek posiada wyjście bezpieczeństwa oraz wyposażone jest w specjalne czerwone alarmowe przyciski na wypadek, gdyby potrzebowały one pomocy.”

Wierni z Niemiec nadsyłają swe listy prostestacyjne na ręce biskupa pomocniczego diecezji Paderborn, bp. Manfreda Grothe.

 

Skip to content