“Jezus jest zajebisty!&quot – mówi polski Dominikanin

Aktualizacja: 2006-05-4 12:00 am

Wypowiedź o. Marka Kosacza OP (na zdjęciu) z dyskusji toczonej na www.opoka.org.pl:
“Wracając do języka katechezy – istnieją na ten temat dwie szkoły. Jedna powiada, że język katechezy powinien uwznioślać katechizowanych. Druga szkoła mówi o radykalnej inkulturacji – używaniu tego samego języka co wychowankowie. Nierzadko jest to język ulicy. Ja jestem zwolennikiem tej drugiej opcji, uważam, że Ewangelię należy sprowadzić do padołu. Nie boję się powiedzieć, że “Jezus jest zajebisty” (co u wielu ludzi wywołuje dreszcz zgorszenia!). Jestem przekonany, że używając ich języka, mogę być dobrym “przemytnikiem”: pod tym, jak mówię, przemycam Boga i świat wartości.”

 

Dominikanin o. Marek Kosacz

 

Za: KRONIKA NOVUS ORDO

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=331 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]