Aktualizacja strony została wstrzymana

Szkocki arcybiskup wspiera modernistyczne ruchy uznając słuszność stosowania prezerwatyw

Szkocki arcybiskup Glasgow Mario Conti w wywiadzie dla pisma The Scotsman powiedział, że wspiera inicjatywę Papieskiej Rady Duszpasterstwa Pracowników Służby Zdrowia odnośnie zezwolenia na używanie prezerwatyw „w walce z AIDS”. Odpowiadając na tezy grup pragnących zniesienia zakazu, abp Conti zadaje głośno pytanie: „Czy powinniśmy mówić, że sytuacja, w której jeden z partnerów jest zainfekowany i w ten sposób para zmuszona jest żyć jak siostra i brat, kiedy cała natura skłania do sakramentalizacji ich małżeństwa, jest dla dobra pary małżeńskiej?” Sam odpowiadając na tak zadane pytanie, abp Conti mówi: „Wydaje mi się, że pytanie to jest rzeczowe. Jest bardziej sensownym spojrzeniem. Nawet święty Paweł mówił aby para nie odmawiała siebie nawzajem.”
Abp Conti dodał jednak zachowawczo, że „Dwie rzeczy muszą być jednak dopowiedziane: to nie jest antykoncepcja, nie oznacza to zezwolenia na praktyki antykoncepcji.”

 

KOMENTARZ BIBUŁY: A więc następny hierarcha zaczytany w njujorktajmsy i inne gazety forsujące zideologizowane teorie o „AIDS w Afryce”, chce zmienić naukę moralną Kościoła aby usatysfakcjonować zarówno owych ideologów jak i „nowych katolików”, którzy nie tylko nie znają podstaw wiary, ale w ogóle nie wierzą już w Boga. Oczywiście w konsekwencji ci nominalni katolicy nie chodząc do kościoła, powodują, że datki spadają a diecezje biednieją – a to bardzo boli. Aby zaradzić temu, trzeba przyciągnąć ten lud czymś chwytliwym, a rozgrzeszenie ludzi z codziennej praktyki grzechu wydaje się być skuteczną metodą. To po pierwsze. A po drugie, wypowiedź abp Conti, jako wypowiedź kolejnego hierarchy świadczy, że już dawno zamienili oni lektury dzieł Ojców Kościoła i Encyklik przedsoborowych Papieży, na broszury modernistycznych myślicieli. W procesie, najnormalniej stali się apostatami. Gdyby bowiem kierowali się Wiarą, DOBREM Kościoła i wiernych, nie dopuszczali by nawet myśli do teorii, które wypowiadają głośno i lansują.

Zob. również: Zezwolenie na prezerwatywy a „Złoty Środek” nowej religii

Skip to content