Ksiądz domaga się pół miliona dolarów od portalu, który cytował jego własne słowa

Aktualizacja: 2011-02-17 11:49 am

Portal LifeSiteNews.com został pozwany przez „katolickiego” księdza Raymonda Gravela, byłego członka parlamentu kanadyjskiego, który powiedział na antenie radia w 2004 r.: – Jestem pro choice [za możliwością wyboru] i żaden biskup na ziemi ani sam papież nie powstrzymają mnie przed przyjmowaniem Komunii Świętej.

Ks. Gravel domaga się 500 tys. dol. odszkodowania. To tyle, ile wynosi roczny budżet portalu. Już teraz portal zwrócił się do sympatyków z prośbą o przesyłanie datków na pokrycie kosztów procesu i ewentualnego odszkodowania.

Ks. Gravel znany jest z obrony w 2008 r. „ojca aborcji” Henry’ego Morgentalera, który został uhonorowany najwyższym odznaczeniem państwowym w Kanadzie. Kapłan wielokrotnie publicznie krytykował tradycyjne nauczanie Kościoła katolickiego na temat homoseksualizmu i aborcji.

Chociaż portal LifeSiteNews.com przytaczał oryginalne wypowiedzi kapłana, ks. Raymond Gravel pozwał go do sądu za zniesławienie. Twierdzi, że nigdy w przeszłości nie wyraził się, że „jest za aborcją”, ale że jest za prawem wyboru dla kobiet (pro choice). Z powodu zniesławienia żąda 500 tys. dol. odszkodowania.

Kapłan czuje się rozczarowany, gdyż otrzymał list z Watykanu, w którym zmuszono go do usunięcia się z życia politycznego. Dołączono do niego szereg artykułów, zawierających negatywne uwagi pod jego adresem. Większość pochodziło z konserwatywnych mediów, w tym z portalu LifeSiteNews.com. Źalił się nawet z tego powodu w parlamencie. Ostatnio pozbawiono go prawa do bycia głównym katechetą w swojej diecezji. Przypuszcza, że to również z powodu artykułów, które pojawiły się na portalu LifeSiteNews.com.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Za: PiotrSkarga.pl (2011-02-17) -- [Org. tytuł: « KsiÄ…dz domaga się 500 tys. dol. od portalu, który cytował jego własne słowa»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=32762 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]