Aktualizacja strony została wstrzymana

Perfidna publikacja w piśmie studenckim Uniwerstytetu Oregon

Po opublikowaniu przez pismo The Insurgent, wydawane przez studentów Uniwersytetu stanu Oregon, przeraźliwie bluźnierczych rysunków Chrystusa, ostro zareagowali chrześcijanie i organizacje chrześcijańskie, w tym Liga Katolicka Catholic League for Religious and Civil Rights. W liście prezydenta Ligii Katolickiej dr. William Donahue do prezydenta University of Oregon Dave Frohnmayer, odpierającym usprawiedliwienia Frohnmayera mówiącego, iż „jest on żarliwym zwolennikiem wolności słowa” i z tego względu nie widzi potrzeby przeproszenia za incydent, dr Donahue wskazuje, że marcowa publikacja pisma zawierająca obok bluźnierczych rysunków wiele antykatolickich artykułów, które można uznać za najbardziej skandaliczne przykłady „mowy nienawiści” (Hate Speach).
Dr Donahue wskazuje również na nieuczciwość prezydenta Uniwersytetu, który stwierdził, iż „pismo The Insurgent nie jest własnością, nie jest kontrolowane i nie jest publikowane przez Uniwersytet Oregon i jest fundowane z opłat studenckich”, ponieważ warunkiem przyjęcia na uniwersytet lub kontynuowania studiów jest uiszczenie semestralnej opłaty w wysokości 191 dolarów, która przeznaczona jest na pismo The Insurgent. Oprócz tego, redakcja pisma korzysta darmowo z pomieszczeń Uniwersytetu.

Prezydent Frohnmayer krytykowany jest również za brak „moralnej przyzwoitości, by publicznie potępić decyzję Davida Goward, dyrektora programu studentów Uniwerstytetu, który – po spotkaniu z prawnikiem uniwersyteckim – powiedział, że The Insurgent nie widzi konieczności przeproszenia czy wycofania się z ataków na katolicyzm w przyszłości”. (ang. „The Insurgent need not apologize nor refrain from Catholic bashing again„)

KOMENTARZ BIBUŁY:   Po raz kolejny widzimy atak na świętości chrześcijańskie, atak na samego Boga – Jezusa Chrystusa. (Cor Jesu sacratissimum. Miserere nobis!)

Gdy kilka miesięcy temu opublikowano rysunki Mahometa, świat muzułmański oburzył się i wydał wojnę rysunkową ogłaszając konkurs na humor o Holokauście (zob. Polscy karykaturzyści nagle poważnieją). Tak, o Holokauście, bowiem wszyscy wiedzą doskonale, że z Chrystusa można sobie dzisiaj drwić dowoli – co pokazuje powyższy numer pisma The Insurgent z tak obrzydliwymi rysunkami, których nawet nie zamierzamy opisywać.
Nie wolno natomiast atakować współczesnej „świętości”, czyli religii Holokaustu. Nie wolno rozprawiać, dysktuować, przedstawiać niezbitych faktów, bo za to grozi przylepienie łatki „antysemity” bądź wprost idzie się do więzienia.
Antychrześcijańska Cywilizacja Żydowska wypiera Cywilizację Łacińską, a że społeczeństwa nie mogą być cywlizowane na dwa sposoby, jedno musi ustąpić. Wygląda na to, że judaizacja społeczeństw trwa w najlepsze. Tylko jak to możliwe, że można było ogłupić setki milionów katolików na świecie, którzy nawet nie reagują gdy bluźni się z Boga? Możliwe to było tylko z pomocą samego Złego, która zaślepia dusze, również te konsekrowane. Zaślepia oferując zgubną „tolerancję” i „ekumenizm”, zaślepia tępiąc miecz jednoznacznych wykładni będących stabilnością moralną społeczeństw.

Zob. również:

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content