Biskup szuka kapłanów do tradycyjnej liturgii

Aktualizacja: 2011-02-15 10:56 am

Jak donosi serwis kath.net, Heinz Josef Algermissen, biskup z Diecezji Fulda (Hesja, Niemcy) zwrócił się z apelem do swoich kapłanów, w którym czytamy: “Aby zadośćuczynić prośbom wiernych o możliwość uczestnictwa w Mszach św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, zwracam się do Was dzisiaj z tego powodu: Byłbym wdzięczny, jeśli ktoś z Was chciałby uczyć się odprawiania tej formy Mszy św., tak aby zapewnić wiernym, którzy tego pragną, udział w Eucharystii w formie nadzwyczajnej”.

Biskup pisze, że starsza forma rytu rzymskiego obecna jest w jego diecezji od 2003 r. Do dyspozycji wiernych jest sześciu księży, znających zasady, którymi rządzi się tradycyjna liturgia. Część z nich, ze względu na wiek, czy brak ogólnej sprawności, nie może już w pełni oddać się swojej posłudze. Biskup zakończył swoje pismo słowami: “Odbierzcie proszę to zaproszenie, jako możliwość odpowiedzi na wezwanie Ojca św.”.

KOMENTARZ BIBUŁY: Widać niektórzy biskupi zaczynają dostrzegać korelację pomiędzy kondycją współczesnego Kościoła a brakiem przeżywania prawdziwego misterium Mszy św. Poszukiwania prowadzone przez biskupa to dobry znak, choć oczywiście szkoda, że taki odosobniony. A w Polsce? Dalej kroczymy zwyrodnieniami rozpropagowanymi przez pontyfikat Jana Pawła II (vide Msze papieskie i ich oprawa, opracowane przez Mistrza Ceremonii Papieskich, modernistę abp Piero Mariniego, utrzymywanego przez Papieża na tym stanowisku przez 20 lat). Ale kiedyś przyjdzie otrzeźwienie, gdy ton Kościołowi w Polsce przestanie nadawać “umiłowany Stasio” i jacyś inni, co to “nie z własnej woli” zostali zapisani na listę współpracowników SB. Tylko, czy nie będzie już za późno, dla już teraz mdlejącego Kościoła w Polsce?…

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=32620 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]