Owoce posoborowej “wiosny w Kościele”: Francuscy katolicy… nie wierzą w Boga

Aktualizacja: 2011-02-14 1:07 pm

Aż 34 proc. francuskich katolików deklaruje, że nie wierzy w Boga. Najnowszy sondaż nt. religijności we Francji opublikował dziennik „Le Parisien”.

Liczba wierzących, których jest we Francji 36 proc., jest nieco większa niż liczba ateistów, których jest 34 proc. Wśród pozostałej części społeczeństwa Francji 22 proc. nie wie, czy wierzy w Boga, ale stawia sobie to pytanie, podczas gdy 8 proc. nie wie czy wierzy i nigdy o to nie pyta.

Biorąc pod uwagę kategorie zawodowe Francuzów – 36 proc. osób ze środowisk zamożnych wierzy, podczas gdy w środowiskach o niekorzystnej sytuacji bytowej jedynie 29 proc. deklaruje wiarę w Boga. Kobiety pozostają ciągle bardziej religijne niż mężczyźni.

Badanie wykazało również, że 5 proc. tych, którzy nie praktykują żadnej religii, twierdzi, że mimo to wierzy w Boga, podczas gdy 34 proc. deklarujących się jako katolicy, stwierdziło, że w Boga nie wierzy.

Sondaż został przeprowadzony przy okazji wejścia na ekrany filmu „Kto chce być kochanym?”, ukazującego historię przemiany i spotkania Boga przez 40-letniego mężczyznę.

(RV / ms)

Za: eKAI -- [Org. tytuł: « Katolicy, ale niewierzÄ…cy»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=32571 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]