Aktualizacja strony została wstrzymana

Litewscy zakonnicy oburzeni reklamą piwa

Litewscy zakonnicy czują się obrażeni i poniżeni tym, iż litewski browar „Å vyturis – Utenos alus” w reklamie nowego piwa wykorzystał wizerunek franciszkanina.

„Jesteśmy zaniepokojeni, czujemy się obrażeni i poniżeni, że do reklamy piwa wykorzystano obraz franciszkanina. W ten sposób jest pomniejszany i wypaczany wizerunek litewskiego zakonnika” – czytamy w oświadczeniu rozpowszechnionym w środę przez Litewską Konferencję Przełożonych Zakonów Męskich i Litewską Konferencję Przełożonych Zakonów Źeńskich.

Zakonnicy zaznaczają, że propagują ideę wychowania w trzeźwości. „Jesteśmy za tym, by wszyscy byli abstynentami, a dążenie do zwiększenia sprzedaży alkoholu za wszelką cenę jest amoralne i przestępcze” – napisali.

Konfederacje przełożonych zakonów męskich i zakonów żeńskich apelują o „nie wykorzystywanie reklamy, która manipuluje wizerunkiem zakonnika”.  Jeżeli reklama nie zostanie usunięta, konfederacje zapowiadają akcje protestacyjne w celu zwrócenia uwagi na brak odpowiedzialności przedsiębiorców.

„Å vyturis – Utenos alus” rozpoczął produkcję piwa według receptury niemieckich zakonników. W reklamie nowego produktu wykorzystano obraz zakonnika z obok stojącym kuflem piwa.

Znad Wilii/BNS/Kresy.pl

Litewscy zakonnicy oburzeni reklamą piwa

Za: Kresy.pl | http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/litewscy-zakonnicy-oburzeni-reklama-piwa

Skip to content