Litewscy zakonnicy oburzeni reklamą piwa

Aktualizacja: 2011-02-11 5:24 pm

Litewscy zakonnicy czują się obrażeni i poniżeni tym, iż litewski browar “Å vyturis – Utenos alus” w reklamie nowego piwa wykorzystał wizerunek franciszkanina.

„Jesteśmy zaniepokojeni, czujemy się obrażeni i poniżeni, że do reklamy piwa wykorzystano obraz franciszkanina. W ten sposób jest pomniejszany i wypaczany wizerunek litewskiego zakonnika” – czytamy w oświadczeniu rozpowszechnionym w środę przez Litewską Konferencję Przełożonych Zakonów Męskich i Litewską Konferencję Przełożonych Zakonów Źeńskich.

Zakonnicy zaznaczają, że propagują ideę wychowania w trzeźwości. „Jesteśmy za tym, by wszyscy byli abstynentami, a dążenie do zwiększenia sprzedaży alkoholu za wszelką cenę jest amoralne i przestępcze” – napisali.

Konfederacje przełożonych zakonów męskich i zakonów żeńskich apelują o „nie wykorzystywanie reklamy, która manipuluje wizerunkiem zakonnika”.  Jeżeli reklama nie zostanie usunięta, konfederacje zapowiadają akcje protestacyjne w celu zwrócenia uwagi na brak odpowiedzialności przedsiębiorców.

„Å vyturis – Utenos alus” rozpoczął produkcję piwa według receptury niemieckich zakonników. W reklamie nowego produktu wykorzystano obraz zakonnika z obok stojącym kuflem piwa.

Znad Wilii/BNS/Kresy.pl

Litewscy zakonnicy oburzeni reklamą piwa

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=32431 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]