Chińska firma i chińscy robotnicy zbudują w Polsce autostradę A2

Aktualizacja: 2011-02-11 12:00 pm

Chiński wykonawca dwóch odcinków autostrady A2 ściągnie pracowników z ojczyzny, bo w Polsce ich nie znalazł.

Jak ustaliła “Rzeczpospolita”, pierwsze 500 osób przyjedzie już w kwietniu tego roku. Niewykluczone, że w następnej turze sprowadzonych zostanie dalszych kilkuset pracowników z Chin.

China Overseas Engineering Group Co. Ltd wraz z polskim partnerem, firmą Decoma, buduje dwa odcinki trasy A2 między Łodzią a Warszawą, w sumie ok. 50 km długości. Polscy podwykonawcy nie chcieli z nimi pracować, stąd decyzja o sprowadzeniu pracowników z Chin.

Według Marka Michałowskiego, prezesa Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa, Chińczycy “kontrakty wzięli tak tanio, że wiadomo było, że w polskich warunkach inwestycja za te pieniądze jest nie do zrealizowania”. – Zaraz podobne problemy będą mieli z materiałami budowlanymi i maszynami. Wybranie chińskiej firmy na wykonawstwo było błędem – uważa Michałowski.

Za: niezalezna.pl -- [Org. tytuł: « Chińczycy zbudujÄ… A2»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=32424 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]