Kanada: niższa Izba parlamentu przyjęła ustawę o ochronie transseksualistów

Kanadyjska Izba Gmin przyjęła projekt ustawy o ochronie transseksualistów, która pozwoli karać osoby sprzeciwiające się praktykom transseksualnym. Za jej przyjęciem głosowało 143 posłów, „przeciw” było 135 deputowanych. Ustawa trafiła do Senatu.

Nowa ustawa wprowadza termin „tożsamości płciowej” oraz „wyrażeń dotyczących płci” do ustawy o prawach człowieka i kodeksu karnego. Jeśli Senat jej nie odrzuci, albo nie zmieni, wielu obywateli może czekać proces sądowy, gdy nieopatrznie wypowiedzą „obraźliwe uwagi” pod adresem transseksualisty.

Jim Hughes, szef Campaigne Life Coalition jest przerażony brakiem sprzeciwu hierarchów Kościoła katolickiego wobec ustawy. – Odkryliśmy straszną rzecz. Odkryliśmy brak sprzeciwu przywódców Kościoła. Hugheswyraził ubolewanie z tego powodu, że wielu nie zdaje sobie sprawy z fatalnych konsekwencji ewentualnego przyjęcia tak skandalicznego prawa. – Ludzie ignorują tę ustawę i ignorują wszystko to, co się później wydarzy. Mam nadzieję, że Senat ją odrzuci – dodał.

Przeciwko projektowi protestowało wiele organizacji religijnych różnych wyznań. Organizacje prorodzinne wskazywały, że American College of Pediatricians traktuje zaburzenia tożsamości płci jako chorobę psychiczną. Tymczasem kanadyjskie prawo uzna tę dysfunkcję umysłową za rzecz normalną. Może to skutecznie utrudnić dostęp do leczenia osobom, w tym zwłaszcza dzieciom i młodzieży, zmagającym się z zaburzeniami tożsamości płci. W następstwie przyjęcia ustawy może zwiększyć się ilość napaści na tle seksualnym mężczyzn podających się za kobiety, którzy będą korzystać z toalet damskich.

Liderzy organizacji prorodzinnych obawiają się także wzrostu problemów w armii. Jeśli ustawa zostanie przyjęta operacje zmiany płci będą odbywały się na koszt podatnika.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS.

Komentarz PiotrSkarga.pl: Sytuacja w Kanadzie pokazuje, do czego prowadzi stopniowe uleganie władz ustawodawczych skrajnym postulatom homolobby – do prześladowania zwykłych obywateli. Skala destrukcyjnych skutków takich „praw” jest właściwie trudna do wyobrażenia. Smutny jest stan opinii publicznej, która wydaje się całkowicie znieczulona wobec opisanych powyżej skandalicznych praktyk. Jaka będzie przyszłość takich społeczeństw?

Za: PiotrSkarga.pl | http://www.piotrskarga.pl/ps,6623,2,0,1,I,informacje.html

Skip to content