Miedwiediew: Kuryle zostaną zabezpieczone militarnie

Rosja dołoży wszelkich starań dla swojej strategicznej obecności na Kurylach -powiedział prezydent Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew.

„Wojska w regionie powinny zostać wyposażone w nowoczesne uzbrojenie w celu zapewnienia bezpieczeństwa na wyspach jako integralnej części kraju” – zapowiedział prezydent, podczas spotkania z ministrem obrony FR Anatolijem Siedrukowem oraz ministrem rozwoju regionalnego Wiktorem Basarginem.

„Wszyscy powinni zrozumieć, że Wyspy Kurylskie to terytorium Federacji Rosyjskiej, nad którym rozciąga się jej suwerenna władza. Dołożymy wszelkich starań, aby wzmocnić naszą strategiczną obecność na wyspach Kurylskich, przy jednoczesnym rozwoju dobrych relacji z sąsiadami” – dodał prezydent.

Do oświadczenia głowy państwa odniósł się Igor Barinow, wiceprzewodniczący komitetu ds. obrony Dumy Państwowej: „Decyzja prezydenta Dmitrija Miedwiediewa o rozmieszczeniu broni na Wyspach Kurylskich, ma charakter polityczny, i potwierdza, że Rosja nie pozwoli na zmianę wyniku II Wojny Światowej”. Według Barinowa, powinno to „uspokoić gorące głowy w Tokio”.

Źródło: rian.ru, rian.ru

Za: Portal Arkana | http://www.portal.arcana.pl/Miedwiediew-kuryle-zostana-zabezpieczone-militarnie,678.html?utm_source=atom&utm_medium=atom&utm_campaign=atom

Skip to content