Cameron kończy z multi-kulti

Od imigrantów przybywających na Wyspy Brytyjskie będzie się bezwzględnie wymagać znajomości języka angielskiego oraz poszanowania liberalnych wartości – ogłosił premier Wielkiej Brytanii David Cameron.

W czasie przemówienia wygłoszonego w Monachium na międzynarodowej konferencji dotyczącej bezpieczeństwa Cameron uznał, że stosowana od 30 lat polityka multikulturalizmu, zakładająca poszanowanie kulturowych odmienności, poniosła absolutną porażkę i przyczyniła się do rozwoju islamskiego ekstremizmu.

Zastąpi ja „muskularny liberalizm” i brak tolerancji dla różnic, które są sprzeczne z zachodnią kulturą. Premier ostrzegł muzułmańskie stowarzyszenia, że jeśli nie będą szanować praw kobiet i promować integracji, nie będą mogły liczyć na żadne dotacje z budżetu państwa – czytamy na portalu TVN24.pl.

Wielka Brytania zmaga się nie tylko z coraz widoczniejszym zagrożeniem fundamentalizmem. Imigracja to także problem demograficzny. Z niedawno przeprowadzonych badań wynika, że ponad połowa dzieci w wieku poniżej 16 lat w Birmingham (drugie co do wielkości miasto Wielkiej Brytanii) i Leicester to czarni, Azjaci lub członkowie innych mniejszości etnicznych, a białe dzieci stanowią zaledwie 47 proc.

Naukowcy przewidują, że w roku 2026 liczba białych dzieci w Birmingham spadnie do 36 proc., zaś w Leicester do 31,8 proc.

KOMENTARZ BIBUŁY: „Muskularny liberalizm” , „poszanowania liberalnych wartości” – cokolwiek kryje się pod tymi nowymi zaklęciami, brzmi równie groźnie jak sam multikulturalizm. I tak jak brzmi, z pewnością przyniesie takie same spustoszenie.

Za: niezalezna.pl | http://niezalezna.pl/5404/cameron-konczy-z-multi-kulti

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content