W 2006 r. Gruzinów deportowano za pomocą stalinowskich metod

Aktualizacja: 2011-02-4 12:12 pm

Tak o wydaleniu z Rosji ponad dwóch tysięcy obywateli gruzińskich w 2006 r. wyraził się rosyjski obrońca praw człowieka Jewgienij Ilchow.

Ilchow, ekspert Ruchu „Za prawa człowieka”, swoje spojrzenie na wydarzenia z 2006 r. przedstawił podczas wywiadu dla telewizji „Imedi”. „Nie sądze, aby władze rosyjskie były gotowe ku takim nazistowskim działaniom. Organy ścigania działały zgodnie z metodami stalinowskimi. Najważniejsze nie jest to, że jakiś idiota wydał taki rozkaz, ale ten entuzjazm, z jakim wypełniano to faszystowskie rozporządzenie” – w takich słowach Ilchow podsumował akcję wysiedleńczą rosyjskich służb federalnych.

Ilchow zastanawia się też nad motywami, jakie kryły się za masową deportacją: „Nasza władza uważa, że wygnani stąd Gruzini obalą Saakaszwilego”.

„Praktycznie Rosja wzięła ludność gruzińską do niewoli, podobnie jak w swoim czasie nazistowskie Niemcy postąpiły z Żydami” – zakończył ostro swoje wystąpienie Ilchow.

W Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu rozpoczął się przed kilkoma dniami proces, w którym jako oskarżyciele występują Gruzini, przymusowo wysiedleni z Rosji.

Źródło: pik.tv

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=31867 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]