Aktualizacja strony została wstrzymana

Kongregacja Kultu Bożego zachęca do stosowania dwóch form rytu rzymskiego

Strona Una Voce Cordoba informuje o liście, który otrzymał ks. Adolfo Caliva, proboszcz Parafii Ducha Świętego w San Juan w Argentynie od ks. Juana Miguela Ferrera Grenesche z Sekretariatu Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.Ks. Grenesche dziękuje za owoce dobrze przygotowanych przez proboszcza celebracji Mszy św. zarówno w nadzwyczajnej, jak i zwyczajnej formie rytu rzymskiego oraz zachęca do kontynuowania takiego apostolstwa liturgicznego, zgodnie z życzeniem Ojca Świętego, które może służyć do wzmocnienia jedności w Kościele, poprzez przeżywanie liturgii Kościoła w obu formach rytu rzymskiego. Na zakończenie listu ks. Grenesche przesyła pozdrowienia od Prefekta Kongregacji kard. Canizaresa.

rzymski_katolik
KOMENTARZ BIBUŁY: Czy zgodnie z życzeniem Ojca Świętego przedstawiciele np. „kościoła toruńskiego” zdecydują się wreszcie na propagowanie Mszy św. Wszechczasów i na edukację swoich słuchaczy i widzów w tym kierunku, czy też dalej będą podążali drogą socjotechniki zbudowanej na bazie łże-ekumenizmu i „ducha soborowego”? Czy wreszcie, zgodnie z życzeniami Ojca Świętego, ukażą piękno tradycyjnej liturgii, czy też dalej będą propagowali nowinki, pląsy, „chrześcijański” rock i rappersów? Czy będą wierni Ojcu Świętemu, Tradycji, Kościołowi, czy też pozostaną tylko na pustosłowiu o wierności?

Za: Rzymski Katolik - środa, 02 lutego 2011 | http://rzymskikatolik.blox.pl/2011/02/Kongregacja-Kultu-Bozego-zacheca-do-stosowania.html

Skip to content