Nie tylko „Komsomolska Prawda”

Aktualizacja: 2011-01-30 10:52 pm

Nie trzeba wcale uciekać się do Komsomolskiej Prawdy by naczytać i nasłuchać się głupot podobnych, jak opisane  tam na podstawie donosu jakiegoś anonimowego polskiego dziennikarza rewelacje.

Wystarczyło zapoznać się z doniesieniami stacji RMF FM z 28 stycznia gdzie znani z imienia i nazwiska ogłosili:

„Prokuratura prowadząca śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej wyjaśniła już wątek mgły, która utrudniła widoczność podczas lądowania prezydenckiego samolotu Tu-154.

Prokuratura dysponuje już niemal wszystkimi dowodami by orzec, że nikt trzeci nie ingerował w katastrofę 10 kwietnia. Wyjaśniono już m.in. wątek mgły. Wśród zgromadzonych materiałów istnieją opinie biegłych wykluczające, by mgła mogła powstać w sposób sztuczny. Do tego prokuratorzy dysponują licznymi zeznaniami świadków, którzy byli na miejscu i obserwowali to zjawisko.

W materiałach śledztwa przekazanych przez Rosjan są także opinie co do uszkodzenia wraku, stwierdzające, że na pokładzie tupolewa nie było żadnego wybuchu ani innego incydentu, który świadczyłby o celowej ingerencji w lot maszyny.”

Nie mamy czarnych skrzynek. Polacy nie badali wraku, próbek gleby z miejsca katastrofy, nie jesteśmy w posiadaniu pełnej dokumentacji z autopsji. Nie ma kokpitu, a to, co po pół roku przykryto brezentem, to „skrupulatnie” zrekonstruowany wrak, w którym brakuje, co najmniej 20 ton tego, co pierwotnie składało się na TU-154M, nr. 101.

Co to są, więc te „niemal wszystkie dowody”? Jak można wygadywać takie bzdury?

To tak jakby za dowód uznać niemiecką gazetę wetkniętą w kieszeń munduru zamordowanego w Katyniu polskiego oficera. Dodam jeszcze, że wetkniętą przez NKWD podczas prac komisji akademika Burdenki.

Mirosław Kokoszkiewicz

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=31596 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]