ABW podsłuchiwało prezydenta Lecha Kaczyńskiego

– Ciągle jeszcze do opinii publicznej nie dotarło, że w ramach służb uruchomiono specjalną jednostkę celem inwigilacji prezydenta RP.  Sprawa jest niezwykle poważna i należy ją wyjaśnić z perspektywy wydarzeń związanych z przygotowaniem wyjazdu do Katynia i katastrofy smoleńskiej – mówi nam Antoni Macierewicz, poseł PiS.

Arkadiusz Mularczyk, parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości,  zastępca przewodniczącego sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka chce, by zwołano posiedzenie komisji w sprawie działań ABW podczas śledztwa dotyczącego ujawnienia raportu na temat wyjazdu prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Gruzji.
Na początku stycznia „Rzeczpospolita” napisała, że podczas śledztwa dotyczącego ujawnienia raportu na temat wyjazdu prezydenta Kaczyńskiego do Gruzji prokuratura przesłuchała setki świadków oraz sprawdzono billingi urzędników z kancelarii poprzedniego prezydenta.

– Sięgnięto do zapisów połączeń Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki. Do wszystkich danych dostęp miała ABW – Czytamy w „Rzeczpospolitej”

– W naszej ocenie budzi poważne podejrzenia, że wykorzystano to śledztwo do inwigilacji prezydenta i jego małżonki oraz współpracowników – ocenił Arkadiusz Mularczyk w rozmowie z dziennikarzami.

– Na podstawie billingów i BTS-ów  przeprowadzano eksperymenty, gdzie poruszali się prezydenccy ministrowie, gdzie poruszał się prezydent, z kim się kontaktował, jak długo trwały rozmowy. Doszło do sytuacji bez precedensu, inwigilowano głowę naszego państwa – stwierdził wiceprzewodniczący   sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka.

– Będziemy domagać się informacji od szefa ABW Krzysztofa Bondaryka, ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego i prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta – zapowiedział poseł PiS dodając że skieruje też pytanie do prokuratora generalnego, czy nie doszło w tej sprawie do popełnienia przestępstwa. PiS nie wyklucza też w przyszłości powołania komisji śledczej.

Dorota Kania
Polskie Radio, IAR

Za: niezalezna.pl | http://www.niezalezna.pl/artykul/abw_podsluchiwalo_prezydenta_lecha_kaczynskiego/44159/1 | ABW PODSŁUCHIWAŁO PREZYDENTA LECHA KACZYŃSKIEGO

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content