Skandaliczna sonda brukowca: “Jak skończy Kaczyński”?

Aktualizacja: 2011-01-26 10:33 am

To trudne do uwierzenia, ale najwyraźniej dla ludzi związanych z SLD i częściowo Platformą nie ma żadnych hamulców i żadnych granic. Można nie tylko rozmawiać z brukowym, przekraczającym wszelkie granice pismem Jerzego Urbana “Nie”. Można też dywagować (dziewięć miesięcy po smoleńskiej tragedii!) o tym “jak skończy Kaczyński”. Można nawet zastanawiać się nad rodzajem śmierci jaka go spotka. Na liście uczestników sondy urbanowej gazety można spotkać wiele nazwisk osób uważających, że są inteligentami. Można przeczytać opinie ludzi pouczających innych o tym jak powinno wyglądać polskie życie publiczne. I nikt, nikt z tej długiej listy nie wpadł na myśl, że to nie wypada. Warto zapamiętać więc kto odpowiada na pytanie “Jak skończy Jarosław Kaczyński” i co mówi. Wyciąć, zachować i przypomnieć, kiedy znowu moralne lewicowe wzburzenie wyciągną na sztandary.

Kazimierz Kutz, do niedawna prominentny poseł PO, obecnie w Ruchu Palikota: Skończy samobójstwem. (…) Wcale mu tego nie życzę. Ale śmierć samobójcza to wcale nie jest taka zła rzecz, jeśli człowiek ma się męczyć.

Piotr Najsztub, “Wprost”: Umrze. A politycznie? Będzie miał jeszcze swoje 5 minut.

Andrzej Czeczot, rysownik “Polityki”: Skończy na śmietniku historii.

Piotr Gadzinowski, były poseł SLD: Skończy jak jego brat na Wawelu. Będzie leżał ze szwagierką, bratem i nogą w generalskim mundurze, o której wspominał niedawno.

Jan Kapela, “Krytyka Polityczna”: [PO i PiS] będą nam rządzić długo i szczęśliwie przez mniej więcej rok, gdy zjednoczone stronnictwa polecą składać wieńce na miejscu katastrofy smoleńskiej i mimo złych warunków pogodowych zdecydują się wylądować na lotnisku Siewiernyj.

Janusz Palikot: Popełni samobójstwo!

Joanna Senyszyn, SLD: Już się skończył. Na Wawelu.

Jacek Źakowski, publicysta “Polityki”: Będzie się zsuwał w radykalizm, między szaleństwem a śmiesznością.

Robert Biedroń, prezes tzw. Kampanii Przeciw Homofobii: Podobno już jest seksualnym impotentem.

Kto jeszcze wziął udział w tej makabrycznej sondzie? M.in. Bartosz Arłukowicz, Max Cegielski, Andrzej Celiński, Sławomir Kopyciński, Sylwester Latkowski, Andrzej Lepper, Cezary Łasiczka, Marek Raczkowski, Robert Walenciak, Jerzy Wenderlich, Jan Widacki.

Nikogo z nich – powtórzmy – nie raził tytuł, z którym rozmawiają, nie raziło pytanie, nie zapytali o sąsiedztwo w jakim wystąpią na łamach.

A wszystko to mówią i robią ci właśnie, którzy nauczają o konieczności pojednania, najlepiej na smoleńskich trumnach. Makabra.

Za: wPolityce.pl -- [Org. tytuł: « Skandaliczna sonda brukowca. "Jak skończy Kaczyński"?»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=31286 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]