“Nieznani sprawcy” powybijali szyby w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu

Aktualizacja: 2011-01-25 4:04 pm

Nieznani sprawcy wybili 46 szyb w kościele pw. Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny w Będzinie – Syberce. Duszpasterze odkryli zniszczenia w niedzielę, 23 stycznia. Aktualnie trwa naprawa zniszczeń. Szyby zostały również wybite w kościele św. Jana Chrzciciela w Będzinie.

Jak powiedział KAI ks. Zygmunt Skipirzepa, administrator parafii, podobne akty wandalizmu zdarzały się tu już kilkakrotnie. – Od lipca zeszłego roku trzykrotnie – podkreśla. Średnio co dwa miesiące w nocy ktoś w świątyni wybija szyby. Policja szuka wandali. – Oczywiście można szyby zabezpieczyć, ale jest to duży koszt. Wykonane z poliwęglanu płyty na sam dolny poziom szyb kościoła kosztowałyby około 30 tys. zł. – wylicza ks. Skipirzepa.

Kościół Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny w Będzinie znajduje się w centrum olbrzymiego blokowiska. Nosi tytuł Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu. Stąd bowiem wyruszały m.in. kolumny zesłańców na Sybir. Znaleźć też można pamiątki m.in. z Katynia i Miednoje.

kjk

Za: wiara -- [Org. tytuł: « Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu bez szyb»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=31241 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]