„Nieznani sprawcy” powybijali szyby w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu

Nieznani sprawcy wybili 46 szyb w kościele pw. Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny w Będzinie – Syberce. Duszpasterze odkryli zniszczenia w niedzielę, 23 stycznia. Aktualnie trwa naprawa zniszczeń. Szyby zostały również wybite w kościele św. Jana Chrzciciela w Będzinie.

Jak powiedział KAI ks. Zygmunt Skipirzepa, administrator parafii, podobne akty wandalizmu zdarzały się tu już kilkakrotnie. – Od lipca zeszłego roku trzykrotnie – podkreśla. Średnio co dwa miesiące w nocy ktoś w świątyni wybija szyby. Policja szuka wandali. – Oczywiście można szyby zabezpieczyć, ale jest to duży koszt. Wykonane z poliwęglanu płyty na sam dolny poziom szyb kościoła kosztowałyby około 30 tys. zł. – wylicza ks. Skipirzepa.

Kościół Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny w Będzinie znajduje się w centrum olbrzymiego blokowiska. Nosi tytuł Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu. Stąd bowiem wyruszały m.in. kolumny zesłańców na Sybir. Znaleźć też można pamiątki m.in. z Katynia i Miednoje.

kjk

Za: wiara | http://info.wiara.pl/doc/718197.Sanktuarium-Polskiej-Golgoty-Wschodu-bez-szyb | Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu bez szyb

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content