Wielka Brytania: Białe dzieci w mniejszości

Aktualizacja: 2011-01-25 12:20 pm

Dzieci z białych rodzin są w mniejszości w Birmingham i w Leicester, pisze „Daily Mail”, powołując się na badania naukowe.

Naukowcy twierdzą, że ponad połowa dzieci w wieku poniżej 16 lat w Birmingham i Leicester to czarni, Azjaci lub członkowie innych mniejszości etnicznych, a białe dzieci sanowią zaledwie 47 proc.

Cyfry, które powinny się potwierdzić w tegorocznym spisie ludności, mówią że białe dzieci stanowią mniejszość, choć są jednocześnie największą grupą etniczną. Naukowcy sugerują, że taki stan rzeczy tłumaczy niższy wiek populacji, napływ imigrantów oraz fakt, że białe rodziny opuszczają miasta, by osiąść w ich pobliżu.

Z badań wynika, że w roku 2006, 53 proc. dzieci poniżej 16 lat zamieszkałych w Birmingham, które jest drugim co do wielkości miastem Wielkiej Brytanii, pochodziło z białych rodzin. Naukowcy przewidują, że w roku 2026 liczba białych dzieci w Birmingham spadnie do 36 proc., zaś w Leicester do 31,8 proc.

Naukowcy obliczają także, że już w roku 2024 wśród ogółu mieszkańców Birmingham mniejszości etniczne osiągną liczebną przewagę. W Leicester nastąpi to jeszcze wcześniej, bo ok. roku 2019. Tym samym Leicester będzie pierwszym dużym brytyjskim miastem, w którym biali znajdą się w mniejszości.

(dailymail.co.uk/kgsm)

Za: Goniec.com - Wielka Brytania -- [Org. tytuł: « Białe dzieci w mniejszości»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=31235 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]