“Przyjaźń polsko-rosyjska” w praktyce: Polscy kierowcy ciężarówek uwięzieni w Rosji

Aktualizacja: 2011-01-22 1:43 pm

W połowie stycznia wygasła polsko-rosyjska umowa o przewozach tranzytowych. Nowej nie ma, bo Moskwa z Warszawą nie mogą się porozumieć. Rosjanie twierdzą, że Polacy chcą zwiększenia limitu zezwoleń na przejazdy tranzytowe do krajów trzecich o 50 tysięcy, co narazi rosyjskich przewoźników na stratę prawie 150 milionów euro w ciągu roku.

Na granicach Rosji z Estonią i Białorusią od kilku dni koczują polscy kierowcy, licząc na otwarcie przejść. Początkowo strona rosyjska przepuszczała polskie samochody po opłaceniu mandatu w wysokości w przeliczeniu około 150 – 180 polskich złotych. Jednak od wczoraj od 17.00 Rosjanie ponownie wstrzymali ruch graniczny.

Nieoficjalnie źródła rosyjskie informują, że jest to odpowiedź na działania strony polskiej, która nakłada na rosyjskich kierowców kary w wysokości kilku tysięcy złotych. Rosjanie mają również pretensje do właścicieli polskich firm transportowych, którzy byli powiadomieni, że 15 stycznia wygasa polsko – rosyjska umowa, a mimo to wypuścili do Rosji tuż przed 15 stycznia kilkaset ciężarówek.

IAR/Kresy.pl

Za: Kresy.pl -- [Org. tytuł: « Polscy kierowcy ciężarówek uwięzieni w Rosji»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=31039 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]