Irlandia: wspólna Msza koncelebrowana przez pastora anglikańskiego

Aktualizacja: 2006-04-20 12:00 am

Msza św. odprawiana w poranek Wielkanocny w opactwie augustyńskim w Drogheda w Irlandii wywołuje wiele kontrowersji: Msza odprawiana była wspólnie przez księży katolickich i pastora “kościoła” anglikańskiego.

Ojciec Iggy O’Donovan zaprosił pastora Michels Graham do wspólnego odprawiania Mszy, która koncelebrowana była również przez przełożonego opactwa o. Richarda Goode oraz o. Noel Hession.

Na wiadomość, przekazaną we wtorek 18 kwietnia br. przez pismo The Irish Times, zareagował Prymas Irlandii i Arcybiskup Armagh Seán Brady, który stwierdził, że Msza ta “jest wielkim niebezpieczeństwem możliwości spowodowania wielkiego niezrozumienia, wytworzenia sztucznych nadziei i stworzenia sytuacji prowadzących do nieporozumień i manipulacji.”

Ojciec Iggy O’Donovan wyznał w środę, że Msza ta “była najbardziej sensowną Eucharystią jaką kiedykolwiek odprawiałem.”

 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=309 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]