Uniwersytet Notre Dame przyznaje Honoris Causa Prezydentowi Irlandii – kolejny skandal “katolickich” uniwersytetów

Aktualizacja: 2006-04-20 12:00 am

Uniwersytet Notre Dame w stanie Indiana oznajmił o zaproszeniu Prezydenta Irlandii Mary McAleese na uroczystość przyznania jej honorowego doktoratu Honoris Causa. Ojciec John Jenkins, CSC, Prezydent Uniwerstytetu uzasadnił decyzję tym, że McAleese jest “inspirującym przykładem dla kobiet” i “gorącym głosem wewnątrz Kościoła katolickiego”.

Przeciwko decyzji protestują organizacje katolickie, które, jak np. The Cardinal Newman Society (CNS), wskazują na to, że McAleese jest rzeczywiście wokalnym głosem, ale dysydentów w Kościele, szczególnie działajacych przeciwko nieomylnemu nauczaniu Kościoła w zakresie wyłączności kapłaństwa mężczyzn. W 1997 roku po tym jak kard. Ratzinger oznajmił o zakończeniu wszelkich dysput na temat święceń kobiet, McAleese w piśmie The Tablet napadła na Watykan i porównała go do komunistycznej partii.

Prezydent CNS Patrick J. Reilly uważa decyzję uniwerstetu Notre Dame “za skandal”.

 


 

Przyjęcie Aleksandra Kwaśniewskiego do grona profesorskiego Uniwerstytetu Georgetown w Waszyngtonie jest takim samym skandalem: uczelnie mieniące się katolickimi honorują agresyjnych ateistów, antykatolików i heretyków.

 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=307 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]