Ławrow: Spekulowanie na temat katastrofy “jest bluźnierstem”

Aktualizacja: 2011-01-13 11:20 am

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow powiedział, że uważa spekulowanie nad przyczynami katastrofy smoleńskiej za rzecz nieetyczną i bluźnierstwo.

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow jest przekonany, że różnice zdań między polskimi i rosyjskimi ekspertami w sprawie przyczyn katastrofy smoleńskiej nie wpłyną na proces ocieplania kontaktów między Warszawą i Moskwą. Szef rosyjskiej dyplomacji uważa wszelkie spekulacje polityczne wokół tego tematu za „nieetyczne i bluźniercze”.

Dyplomata przypomniał, że Międzypaństwowy Komitet Lotniczy jest niezależną międzynarodową organizacją, która nie podlega jurysdykcji rosyjskich władz. Ławrow przypomniał również, że w śledztwie dotyczącym przyczyn katastrofy z 10 kwietnia MAK korzystał z wiedzy międzynarodowych ekspertów, w tym z Polski i Stanów Zjednoczonych.

Minister odmówił skomentowania treści raportu i reakcji polskich polityków na wnioski w nim zawarte. „Rzeczywiście oglądałem wczorajszą konferencję prasową, ponieważ nie jest nam wszystko jedno, co się na ten temat mówi. Chcemy, żeby wszystko przebiegało z szacunkiem dla pamięci ludzi, którzy tam zginęli” – powiedział Ławrow. „Podkreślę, że spekulowanie tym tematem uważam za nieetyczne i bluźniercze” – dodał minister. Szef rosyjskiej dyplomacji ma nadzieję, że nikt nie będzie próbował na tej tragedii zbijać politycznego kapitału. „Mam także nadzieję, że ten kurs polityczny, który został ustalony podczas wizyty prezydenta Miediwiediewa w Warszawie, który odpowiada interesom Rosji i Polski, będzie kontynuowany, a przyjęte porozumienia zostaną zrealizowane” – dodał rosyjski dyplomata. Siergiej Ławrow przypomniał również, że prokuratorzy Polski i Rosji prowadzą śledztwa w sprawie smoleńskiej katastrofy.

IAR/Kresy.pl

Za: Kresy.pl -- [Org. tytuł: « Ławrow: to jest bluźnierstwo»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=30507 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]