Raport MAK, czyli jestem zupełnie spokojny – Mirosław Kokoszkiewicz

Aktualizacja: 2011-01-11 12:20 pm

Komunikat o przedstawieniu jutro na konferencji prasowej w Moskwie raportu końcowego MAK oraz zapowiedź umieszczenia na stronach internetowych jego treści w języku rosyjskim i angielskim nie jest newsem, któryby zelektryzował polską opinię publiczną.

Stało się tak, dlatego iż niezwykle i ponadstandardowo zaangażowane w wyjaśnienie smoleńskiej tragedii władze polski i autorytety praktycznie wgryzły się w ów temat z takim profesjonalizmem, że polska opinia publiczna może być dumna i powiedzieć z pełnym przekonaniem, że już dzisiaj wie, co tak naprawdę wydarzyło się 10 kwietnia 2010 roku na lotnisku Siewiernyj w Smoleńsku o godzinie 8:56?…8:52?….8:51?…8:48?…8:41?…8:38???

Nasze autorytety po wnikliwym i benedyktyńskim śledztwie już dawno ogłosiły dwie niepodważalne i niewykluczające się wzajemnie hipotezy oraz wygłosiły je publicznie.

Prezydent RP Bronisław Komorowski:

„Jestem osobiście przekonany, że nikt nie zakwestionuje tego, że główną przyczyną katastrofy smoleńskiej była próba lądowania podjęta w warunkach pogodowych, które się do tego absolutnie nie nadawały”

„- W katastrofie smoleńskiej najważniejsze było to, że podjęto próbę lądowania w warunkach klimatycznych (…) braku widoczności, w których absolutnie ta próba lądowania nie powinna mieć miejsca. Wszystkie inne kwestie są to sprawy dodatkowe. One mogły (…) utrudnić sytuację. Ale to jest podstawowy powód i radziłbym nie szukać jakiś ekstra nadzwyczajnych wytłumaczeń, bo niestety – w moim przekonaniu – sprawa jest w sposób arcybolesny prosta”

Waldemar Kuczyński – człowiek dysponujący taką wiedzą, iż niektórzy podejrzewają, że jest jedyną osoba ocalałą z katastrofy:

„Załamał się formalny system dowodzenia statkiem powietrznym. Dowódcą statku został prezydent Lech Kaczyński, a dowódcą operacyjnym gen. Błasik”

Nie będę cytował tutaj zawsze spójnych, konsekwentnych, fachowych i jednoznacznych opinii wybitnego eksperta Edmunda Klicha. Wszyscy na podstawie dziesiątków wywiadów, wypowiedzi i reklamowanej szeroko książki mogli upajać się pięknym i nietuzinkowym umysłem oraz ponadprzeciętnymi możliwościami intelektualnymi oddelegowanego do MAK polskiego akredytowanego.

Możemy być dumni, że gdzieś tam w małym Dęblinie żyła skromnie i bez rozgłosu tak wybitna postać.

Nic dziwnego, że rzecznik rządu Paweł Graś, ten sam który obalił teorię o “nadpiłowanym skrzydle” zapowiedział, że premier Donald Tusk nie przerwie urlopu.

Mirosław Kokoszkiewicz

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=30357 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]