W Kalinigradzie mityng przeciw budowie meczetu

Aktualizacja: 2011-01-11 10:59 am

W niedzielę 9 stycznia odbyła się akcja protestacyjna przeciwko budowie meczetu w parku im. Komsomołu w Kaliningradzie.

W mityngu brało udział około stu osób. Protestujący uważają, że wysłuchanie publiczne, które poprzedzało decyzję o budowie, nie odbyło się w zgodzie z obowiązującym prawem. To już trzecia taka demonstracja od listopada 2010 r., kiedy rozpoczęto prace przygotowawcze.

Dodatkowe kontrowersje budzi fakt, że władze miasta pozwoliły na wycięcie 23 drzew pod budowę. Społeczność muzułmanów w Kaliningradzie starała się o zezwolenie od 1993 r.

Źródło: regnum.ru

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=30317 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]