Grecja: powstanie mur na granicy z Turcją, aby ochronić UE przed imigrantami

Aktualizacja: 2011-01-4 10:14 pm

200-kilometrowy mur ma powstać z inicjatywy Grecji na jej granicy z Turcją. Mur, będący konstrukcją analogiczną do tego, jaki powstał na granicy pomiędzy USA a Meksykiem, ma zapobiec przepływowi nielegalnych imigrantów z Turcji na terytorium Grecji. Informację podał do wiadomości publicznej minister do spraw ochrony interesu obywatelskiego, Hristos Papoutsis.

Według danych podanych przez ministra, w 2010 roku każdego dnia około 200 nielegalnych imigrantów przedostawało się do kraju przez granicę z Turcją. Są to głównie obywatele Afganistanu, Algierii, Pakistanu, Somalii i Iraku.
 
Szacuje się, że 80% nielegalnych przybyszy na terenie UE dostało się do niej przez Grecję. Od listopada minionego roku specjalne oddziały unijnej policji granicznej wspierają greckich graniczników w walce z przepływem nielegalnych imigrantów.
 
Nielegalni imigranci, szczególnie islamscy, są częstymi uczestnikami zamieszek wywoływanych przez greckich anarchistów – na kontynencie europejskim bodaj najlepiej zorganizowanych i najliczniejszych. Tworzone ad hoc antypolicyjne koalicje islamistów z krajów takich jak Somalia oraz bojowych anarchistów były częstym przypadkiem podczas długich i krwawych zamieszek wywołanych przez anarchistów po śmierci (z rąk greckiej policji) Alexandrosa Grigoropoulosa w Atenach, w czerwcu 2008 roku.
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=29985 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]