Grecja: powstanie mur na granicy z Turcją, aby ochronić UE przed imigrantami

200-kilometrowy mur ma powstać z inicjatywy Grecji na jej granicy z Turcją. Mur, będący konstrukcją analogiczną do tego, jaki powstał na granicy pomiędzy USA a Meksykiem, ma zapobiec przepływowi nielegalnych imigrantów z Turcji na terytorium Grecji. Informację podał do wiadomości publicznej minister do spraw ochrony interesu obywatelskiego, Hristos Papoutsis.

Według danych podanych przez ministra, w 2010 roku każdego dnia około 200 nielegalnych imigrantów przedostawało się do kraju przez granicę z Turcją. Są to głównie obywatele Afganistanu, Algierii, Pakistanu, Somalii i Iraku.
 
Szacuje się, że 80% nielegalnych przybyszy na terenie UE dostało się do niej przez Grecję. Od listopada minionego roku specjalne oddziały unijnej policji granicznej wspierają greckich graniczników w walce z przepływem nielegalnych imigrantów.
 
Nielegalni imigranci, szczególnie islamscy, są częstymi uczestnikami zamieszek wywoływanych przez greckich anarchistów – na kontynencie europejskim bodaj najlepiej zorganizowanych i najliczniejszych. Tworzone ad hoc antypolicyjne koalicje islamistów z krajów takich jak Somalia oraz bojowych anarchistów były częstym przypadkiem podczas długich i krwawych zamieszek wywołanych przez anarchistów po śmierci (z rąk greckiej policji) Alexandrosa Grigoropoulosa w Atenach, w czerwcu 2008 roku.

Za: autonom | http://autonom.pl/index.php/news/informacje/859-grecja-powstanie-mur-na-granicy-z-turcj-aby-ochroni-si-przed-imigrantami

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content