W. Brytania: trzej byli hierarchowie anglikańscy już w Kościele katolickim

Aktualizacja: 2011-01-3 10:09 pm

W uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi (1 stycznia) w katedrze westminsterskiej w Londynie pod przewodnictwem biskupa Alana Hopesa odbył się obrzęd przyjęcia do wspólnoty Kościoła katolickiego znaczącej grupy byłych anglikanów. Byli w niej pierwsi trzej hierarchowie tej Wspólnoty, ich krewni oraz trzy siostry zakonne.

Formalne ustanowienie ordynariatu Anglii i Walii spodziewane jest w najbliższych tygodniach. Będzie on utworzony w myśl postanowień konstytucji apostolskiej Benedykta XVI „Anglicanorum coetibus”. Ta nowa struktura kanoniczna powstaje specjalnie z myślą o anglikanach powracających do Kościoła katolickiego. Do powrotu przygotowują się wierni ponad 20 parafii anglikańskich, około 50 pastorów i kolejni trzej hierarchowie.

Do podobnych inicjatyw dochodzi w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Australii.

Źródło: KAI

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=29976 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]