Wiceprezydent Joe Biden: Można być katolikiem i popierać aborcję

Aktualizacja: 2011-01-3 3:07 pm

Joe Biden jest przekonany, że można być katolikiem i popierać aborcję. W wywiadzie udzielonym “Delaware News Journal” radzi, jak pogodzić te sprzeczności.

Joe Biden przyznaje, ze można być jednocześnie katolikiem i popierać aborcję. W wywiadzie udzielonym dla „Delaware News Journal” opowiada, jak pogodzić proaborcyjne poglądy z wiarą katolicką.

– To bardzo trudne – przyznaje. – Byłem wychowywany jako katolik, jestem praktykującym katolikiem, wzrastałem w kulturze katolickiej – wylicza, by zaraz potem dodać, że zafałszowane stanowisko Kościoła katolickiego na temat aborcji przysporzyło mu ostatnio wiele problemów.

– W całej historii Kościoła wiele razy pojawiała się argumentacja, czy coś jest złe w każdej sytuacji i jaka jest stopniowalność tego zła – tłumaczy Biden i przypomina o gradacji.

Biden jest przekonany, że podejście do aborcji oparte na systemie trymestrów ciąży, umożliwia ograniczenie tego procederu, kiedy dziecko rośnie. W wyniku rozpatrywanej przez Sąd Najwyższy w latach 70. sprawy Roe v. Wade, w USA zalegalizowano aborcję przez cały okres ciąży (z niewielkimi ograniczeniami w ostatnim trymestrze ciąży).

eMBe/LifeNews.com

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « Biden: Można być katolikiem i popierać aborcję»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=29963 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]