Ksiądz Boniecki odchodzi na emeryturę

Aktualizacja: 2010-12-21 9:53 pm

To koniec pewnej epoki. Ksiądz Adam Boniecki przechodzi na emeryturę i przestanie być redaktorem naczelnym „Tygodnika Powszechnego”. Jego następcą – w marcu – ma zostać Piotr Mucharski.

– Fakt, że przestanę pełnić funkcję redaktora naczelnego, to wynik decyzji władz kościelnych – powiedział ”Presserwisowi” ks. Adam Boniecki. – Przenoszę się do klasztoru (ks. Boniecki należy do Zgromadzenia Księży Marianów – przyp. redakcji), bo zakonni przełożeni polecili mi powrócić do wspólnoty. Nadal będę jednak pisał i ściśle współpracował z ”Tygodnikiem Powszechnym”. Na odległość – dodał.

W specjalnym oświadczeniu opublikowanym na stronach „Tygodnika Powszechnego poinformował, że musi wrócić do klasztoru. „…rzeczywiście, moi zakonni przełożeni polecili mi powrócić do wspólnoty, co jako zakonnik przyjmuję bez komentarzy” – oświadczył ks. Boniecki.” Nie oznacza to – bynajmniej! – mojego „odejścia” z „Tygodnika Powszechnego”. Nawet, jeśli w feralnym wywiadzie takie słowo padło, odnosiło się ono do pełnionej przeze mnie funkcji redaktora naczelnego. Przełożeni zakonni nie żądają ode mnie zerwania współpracy z „Tygodnikiem” ,  raczej wprost przeciwnie” – uzupełnił duchowny.

Nowym naczelnym „Tygodnika Powszechnego” ma zostać – jak ustaliła „Rzeczpospolita – publicysta tygodnika Piotr Mucharski, współautor (z Katarzyną Janowską) „Rozmów na koniec wieku” i „Rozmów na nowy wiek”. Do zmiany ma dojść na walnym zebraniu wspólników spółki wydającej “Tygodnik”, które odbędzie się w marcu. Wówczas skończy się trzyletnia kadencja zarządu, w którym wiceprezesem jest ks. Boniecki.

TPT/Press.pl/Rp.pl

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=29577 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]